Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2016-12-09

Pacientė dalijasi asmenine dantų implantavimo patirtimi

  
Pacientė dalijasi asmenine dantų implantavimo patirtimi Pasak Lauros, po apsilankymo klinikoje „Dantų harmonija“ ji vėl jaučiasi visaverčiu žmogumi.

Dantų implantavimas – šiandien vienintelis gydymas, kurio metu galima atkurti visą dantį nuo šaknies iki vainiko. Ši procedūra atliekama naudojant minimalią intervenciją. Kaip žmonės jaučiasi prieš dantų implantavimą ir po jo? Asmenine patirtimi dalijasi Laura.

„Su vyru kartu gyvenome jau kokius penkerius metus, kol susilaukėme pirmojo savo vaikučio. Po pirmojo gimdymo užėjo labai dideli dantų skausmai, dalį dantų teko pašalinti. Po antrojo gimdymo – dideli dantų skausmai pasikartojo. Vėl ėjau pas gydytojus, vėl pradėjo klibėti dantys, dantų „tiltelis“ labai nusmuko. Gydytojai sakė, kad čia jau kaulas nutirpo“, – pasakoja Laura.
Pasak jos, situacija buvo nepavydėtina. „Valgai – skauda, išeini į šaltą orą – skauda, atsigeri kažko karšto – skauda. Sunku taip gyventi. Liūdnumo akimirkomis pagalvodavau, kad gal jau tuoj savo vyrui tapsiu tik našta“, – prisimindama moteris vos tramdo ašaras.
 
„Lauros burnoje yra parodontozė – kaulo tirpimas aplink visus dantis, tokiu atveju nuosavi dantys pradeda labiau klibėti ir laikui bėgant jie iškrinta. Mano nuomone, dantų implantavimas šiuo metu yra pažangiausias ir ilgaamžiškiausias prarastų dantų atkūrimo būdas – tiek pavienių, tiek ir viso žandikaulio srityje. Vilniuje įsikūrusioje klinikoje „Dantų harmonija“ atvykus į konsultaciją ir atlikus diagnostiką yra sudaromas individualus paciento gydymo planas. Visada atsižvelgiame į konkrečią situaciją.
 
Pavyzdžiui, mūsų klinikoje taikome All-on-4® (lietuviškai: „visi ant 4“) gydymo metodiką, kai viso žandikaulio dantys yra atkuriami tik ant 4 implantų. Tačiau Laurai viso žandikaulio dantys buvo atkurti ant 6 implantų. Natūralu, kad būna išimčių. Todėl visada pabrėžiu, kad kiekvieną kartą yra labai svarbi tiksli diagnostika. Dažniausiai vien tik panoraminės nuotraukos neužtenka, todėl darome ir kompiuterinę tomogramą, kuri parodo kaulo plotį, aukštį, storį ir tankį. Naudodami skaitmenines programas galime čia pat vietoje virtualiai įsodinti implantus ir parodyti pacientui jo sumodeliuotą atvejį, pagal kurį vėliau galime atlikti ir realų implantavimą“, – pasakoja Vilniuje įsikūrusios klinikos „Dantų harmonija“ implantuojantis gydytojas Marius Bučinskas.
Implantuojantis gyd. Marius Bučinskas: „Visada pabrėžiu, kad kiekvieną kartą yra labai svarbi tiksli diagnostika. Vilniuje įsikūrusioje klinikoje „Dantų harmonija“ diagnostika atliekama vietoje“ Implantuojantis gyd. Marius Bučinskas: „Visada pabrėžiu, kad kiekvieną kartą yra labai svarbi tiksli diagnostika. Vilniuje įsikūrusioje klinikoje „Dantų harmonija“ diagnostika atliekama vietoje“
Ar implantavimo procedūra yra skausminga?
 
Laura dalijasi savo įspūdžiais: „Įsivaizdavau, kad skaudės, kad jausiu. Galvojau, kad po implantavimo procedūros būsiu stipriai ištinusi, kad negalėsiu kramtyti, negalėsiu šypsotis. O išėjo viskas atvirkščiai – nieko neskaudėjo. Jau važiuodama namo valgiau“.
 
Pasak implantuojančio gydytojo Mariaus Bučinsko ypač bijantiems odontologo kėdės taip pat yra išeitis – sedacija. Tokiu atveju pacientas užmigdomas ir pabunda tik tada, kai procedūra būna baigta. Sedacijos procesą kontroliuoja profesionalus gydytojas anesteziologas. Sedacija – tai vaistais sukeliamas sąmonės slopinimas.
 
Dantys atkuriami per vieną vizitą
„Nuostabu tai, kad viską padarė ir iš klinikos išvykau su dantimis. Gera, nes išeini ir gali šypsotis, vėl jautiesi visaverčiu žmogumi“, – pasakoja dabar jau šypsodamasi Laura.
 
„Pas mus atėję žmonės viską gauna vienoje vietoje: diagnostiką, visą specialistų komandą. Taip pat čia, Vilniuje įsikūrusioje klinikoje „Dantų harmonija“, turime modernią CAD/CAM dantų protezų laboratoriją, kur gaminame dantis. Todėl po implantavimo procedūros žmogus gali iš karto išeiti su laikinaisiais dantimis. Tai ypač patogu tik trumpam į Lietuvą atvykstantiems žmonėms. Beje, pagal išankstinę rezervaciją klinika dirba ir savaitgaliais“, – apie klinikos lankstumą ir gydymo galimybes pasakoja gyd. M. Bučinskas.
 
Koks galimas vizitų scenarijus iš užsienio atvykstantiems žmonėms?
„Pacientas tą pačia dieną po procedūros gali išeiti su atkurtais dantimis“. „Pacientas tą pačia dieną po procedūros gali išeiti su atkurtais dantimis“.
„Dantis implantuoju jau beveik dešimtmetį, todėl gerai žinau, kaip su implantavimu susiję darbai išsidėsto laike. Stengiamės būti maksimaliai lankstūs ir pacientui pasiūlyti jam tinkamiausią vizitų scenarijų. Trumpam į Lietuvą atvykstantiems pacientams dantys atkuriami per vieną dieną. Svarbu tai, kad turime dantų protezų laboratoriją, tad pacientas tą pačią dieną po implantavimo procedūros
gali išeiti su atkurtais dantimis“, – apie gydymo eigą ir ypatybes klinikoje „Dantų harmonija“ pasakoja implantuojantis gyd. M. Bučinskas
 
O kas toliau?
 
Mūsų klinikoje naudojamiems dantų implantams suteikiama viso gyvenimo garantija – ją suteikia gamintojai“, – sako gyd. M. Bučinskas.
 
Kviečiame registruotis konsultacijai - diagnostikai, dantų implantavimui Jums patogiu laiku. Taip pat dar turime kelias laisvas vietas gruodžio – sausio vizitams savaitgaliais.
 
REGISTRACIJA
tel. + 370 610 11 222
Klinika „Dantų harmonija“
(Olimpiečių g. 1A-9, LT-09235 Vilnius, Lietuva).
 
  

Žymos: Dantų Harmonija

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Moteris atbėga pas girininką:
– Ar nematėte mano šuns?
– Mažo, geltono?
– Taip.
– Su baltomis letenėlėmis?
– Taip.
– Ir su maža uodegėle?
– Taip.
– Ne, nemačiau.