Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

tiesa.com   |   independent.co.uk   |   2014-02-03

Pašalpų reforma kerta pažeidžiamiausiam visuomenės sluoksniui

  
Pašalpų reforma kerta pažeidžiamiausiam visuomenės sluoksniui Finansinė pagalba neįgaliųjų globėjams iki 2018-ųjų sumažės milijardu svarų.

Jungtinės Karalystės šeimoms, prižiūrinčioms neįgalius ar sunkiai sergančius artimuosius, per artimiausius ketverius metus pašalpos bus sumažintos milijardu svarų, - paskelbė independent.co.uk.

 Vyriausybė kaltinama beširdišku smūgiu labiausiai pažeidžiamam visuomenės sluoksniui, naujausių tyrimų duomenimis, sumažinus pašalpas, neįgaliųjų prižiūrėtojams gali tekti imti paskolas bei prašyti maisto banko pagalbos.
Nauja išmokų sistemos pataisa bus pražūtinga tiems, kurie savo gyvybes patikėjo artimiesiems. Pasikeitusi pašalpų sistema gerokai patuštins globėjų kišenes. Pagal naują pašalpų aktą, globėjams teks mokėti miegamojo mokestį, buvo nustatyta maksimali išmokų vienam globėjui suma bei sumažinta žmonių, tinkamų gauti globėjo pašalpą.
 
Britanijos Globėjų asociacija kruopščiai paskaičiavo ir paskelbė sistemos pokyčių, kurie bus visiškai įdiegti iki 2018 metų, rezultatus. Šešėlinė darbo ir pensijų sekretorė Rachelė Reeves, atsakydama į skaičiavimų rezultatus, neslėpė pasipiktinimo: „Globėjams reikia vyriausybės paramos ir finansinės pagalbos, tačiau Davidas Cameronas ir Ianas Duncanas Smithas parodė, kad kalbai pasisukus apie mokesčių sumažinimą, jie užstoja tik privilegijuotuosius. Jie užtaria milijonierius, tačiau pamiršta pažeidžiamiausią visuomenės sluoksnį. Pavyzdžiui, miegamojo mokestis, prieš kurį neigiamai pasisakė abu politikai. Šį mokestį gavo ir 60 tūkst. globėjų, ar apie tai buvo bent užsiminta? Premjeras jiems turėtų paploti, o ne daryti dar didesnį spaudimą“.
 
Daugelis išmokų pakeitimų patvirtinti bandant skatinti globėjus dirbti. Jei nedirbantiems globėjams nebus mokamos pašalpos, tai vyriausybei per metus sutaupys apie 119 milijardų. Globėjų asociacija pasipiktinusi tokiu sprendimu ir teigia, kad sunkius ligonius prižiūrinčių šeimų nariai negali dirbti, nes visą parą privalo rūpintis nelaimėliu.
 
Svarbiausios išmokos, kurias iki 2018-ųjų vyriausybė sumažins globėjams:
 
Globėjo pašalpa – 175,63 mln. £ (Per metus Globėjo teisės bus suteikiamos 24, 457 žmonėmis mažiau nei iki šiol).
 
Miegamojo mokestis – 150.70 mln. £
Mažiausiai 40 tūkst. globėjų 700£ per metus sumažės nuomos pašalpa.
 
Maksimali bendra išmokų suma – 72,4 mln. £.
 
Savivaldybių parama žemės mokesčiui – 170,34 mln. £.
 
  

Žymos: Pašalpos, Finansai, Sveikata,

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Susitinka du kurčnebyliai ir kalbasi gestais tarpusavyje:
– Na, kaip tau vakar Jeronimo gimtadienis?
– Oi, neklausk. Prisidainavau, kad šiandien vos rankas pakeliu...