Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2013-01-20

Pasenusi kosmetika pavojinga sveikatai

  
Pasenusi kosmetika pavojinga sveikatai

Neseniai atlikta Jungtinės Karalystės moterų apklausa parodė, kad dauguma iš jų naudojasi kosmetikos priemonėmis visai nekreipdamos dėmesio į jų galiojimo laiką.

Pusė dekoratyvinės kosmetikos naudotojų tuos pačius akių šešėlius, lūpų dažus ir kreminę pudrą naudoja 3–6 metus, nors tai net kelis kartus viršija ant jų pakuočių gamintojų nurodytą galiojimo laiką.
Kosmetologai perspėja, kad naudotis pradelsto galiojimo kosmetika gali būti pavojinga, nes ji yra puiki maitinamoji terpė bakterijoms. Ypač pavojingos pasenusios priemonės, skirtos akių makiažui: šešėliai, akių pieštukai, blakstienų tušas – tai gali sąlygoti konjunktyvitą, vokų uždegimą ir akių infekcijas.
 
Dėl tos pačios priežasties kategoriškai nerekomenduojama naudotis svetimomis akių makiažo priemonėmis. Tik truputį mažiau pavojingi, kosmetologų nuomone, yra lūpų dažai, pudra ir skystos kreminės pudros, bet ir šiose grožio priemonėse gali „įsiveisti“ auksinis stafilokokas ir kitos bakterijos.
 
 
  

Žymos: Anglija, Sveikata, Moterims

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Atsikėlė žmona vidurnaktį, nes pasigedo šalia miegančio vyro. Vaikščiodama po namus pirmame aukšte išgirdo tylų verksmą. Nusileidusi laiptais pamatė savo vyrą, klūpantį prie sienos ir verkiantį. Priėjo ir klausia:
– Jeronimai, kas atsitiko?
Vyras vis dar nesulaikydamas ašarų:
– Prisimeni, kai tavo tėvas mus užtiko kambaryje po tavo 16-ojo gimtadienio? Jis man liepė pasirinkti: vesti tave arba sėsti į kalėjimą 20 metų.
Žmona sutrikusi:
– Prisimenu...
Visai ašarų nesulaikydamas vyras:
– Įsivaizduoji, mane šiandien išleistų iš kalėjimo...