Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2012-12-03

Perpildytų ligoninių pavojai

  
Perpildytų ligoninių pavojai Gauti vietą ligoninėje ne visuomet paprasta.

Valstybinės ligoninės Anglijoje balansuoja ties kritine riba, nes jų užimtumas dažnai viršija 85 proc. Ekspertai, atlikę ligoninių analizę pabrėžė, kad dauguma jų nesugeba suteikti reikiamo dėmesio pacientams ir sukelia jiems pavojų, pranešė Bbc.co.uk.

Atlikta ekspertų analizė parodė, jog vien paėmus savaitės vidurio dienas, vidutinis ligoninių užimtumas 2011-2012 metais siekia apie 88 proc., o šventiniais periodais išauga net iki 90 proc. Tyrimą atlikusi privati tyrėjų grupė pabrėžė, kad NHS vidurkį skaičiuoja neįtraukdami piko laikotarpių, todėl savotiškai „paslepiami“ daug aukštesni vidurkiai ir maskuojamos ligoninių perpildymo problemos. Visgi, NHS atstovai nėra linkę sutikti, jog šalies ligoninės yra perpildytos ir teigia, kad esant poreikiui, jos susidorotų su dar labiau išaugusiais pacientų kiekiais.
Apklausus 145 ligonines paaiškėjo, kad esant dideliems pacientų srautams, dažnai nukenčia ligonių priežiūra, nes nebeveikia nustatytos veiklos procedūros. Kai tai nutinka, ligoniai tiesiog guldomi į pirmą pasitaikiusią vietą, dėl to pažeidžiamos ligonių priėmimo ir išrašymo iš ligoninės taisyklės, taip pat sunkiau valdomos infekcijos ir dažniau daromos klaidos.
 
Su ligoninių perpildymo problemomis yra tekę susidurti ir ne vienam lietuviui, kai atvykus į ligoninę su gan rimta problema, pagalbos tenka laukti net iki paros ar daugiau. Pasitaiko atvejų, kai po lengvesnės operacijos, pacientai išrašomi namo jau kitądien, nes ligoninėse tiesiog trūksta vietų.
 
Visgi atlikto tyrimo autoriai teigia, kad jei sveikatos priežiūros tarnyba NHS geriau organizuotų veiklos procesus, ligoninėse būtų galima išvengti didelio spaudimo. Manoma, jog šiuo metu apie 29 proc. lovų ligoninėse yra paskirstomos neteisingai, kai skiriamos ne tiems ligoniams, kuriems jų reikia labiausiai.
 
 
 
  

Žymos: Ligoninės Anglijoje, Sveikata Anglijoje

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Žmona:
– Mielasis, gal galėtum išnešti šiukšles?
Vyras, sunkiai atsidusdamas:
– Aš juk ką tik atsisėdau.
– O ką veikei prieš tai?
– Gulėjau...