Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   Independent.co.uk   |   2017-04-12

Poliklinikose grėsmingai mažėja medikų

  
Poliklinikose grėsmingai mažėja medikų
© Flickr.com
Pusė bendrosios praktikos gydytojų planuoja mesti darbą.
Po „Brexit“ atsivežti medikų iš užsienio gali tapti dar sunkiau.

Jungtinės Karalystės poliklinikų gydytojai nesutinka su naujomis darbo sąlygomis. Beveik pusė bendrosios praktikos gydytojų planuoja atsiskirti nuo vyriausybinės Sveikatos apsaugos sistemos ir keisti darbą.

Apklausa parodė, kad du iš penkių bendrosios praktikos gydytojų planuoja keisti darbovietę, kai sveikatos apsaugos sistemos krizė vis labiau gilėja. Sveikatos apsaugos sekretorius Jeremy'is Huntas reikalauja, kad poliklinikos dirbtų 7 dienas per savaitę nuo 8 valandos ryto iki 20 val. vakaro. Taip pat jis planuoja bendrosios praktikos gydytojus paskirti į greitosios pagalbos skyrius ligoninėse, kad šioms sumažėtų darbo krūvis.
Savo ruožtu, Britų medikų asociacija priešinasi tokiam siūlymui ir teigia, kad bendrosios praktikos gydytojai ir taip užversti darbu. Medikai tvirtina, kad poliklinikose visais būdais mėginama susitvarkyti su augančiu pacientų skaičiumi, kai nuolat trūksta darbuotojų, o biudžetas – labai ribotas. Įspėjama, kad po „Brexit“ atsivežti medikų iš užsienio gali tapti dar sunkiau.
 
Exeterio medicinos mokyklos studentai apklausė daugiau nei 2 tūkst. bendrosios praktikos gydytojų ir išsiaiškino, kad daugiau nei pusės jų nuotaika dėl ateities – niūri.
 
Praėjusį mėnesį pasirodžius pranešimui, kad sparčiai mažėja pilnu etatu dirbančių šeimos gydytojų, vyriausybė pažadėjo iki 2020-ųjų įdarbinti papildomus 5 tūkst. šios srities specialistų. Šiuo metu vyriausybinėse poliklinikose jų priskaičiuojama 34500. Trečdalyje poliklinikų esama laisvų darbo vietų bendrosios praktikos gydytojams, tačiau ilgiau nei metus nepavyksta jų užpildyti.
 
Pačių poliklinikų skaičius per pastaruosius penkerius metus padidėjo 15 proc. Tai reiškia, kad atidaromos vis naujos įstaigos, nors specialistų ir trūksta. Savo ruožtu šeimos gydytojai apklausoje tvirtino planuojantys keisti specializaciją, susimažinti dirbamų valandų skaičių arba padaryti pertrauką karjeroje.
 
 
 
  

Žymos: Medicina, Darbas

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Kalbasi mama ir dukra:
– Mama, turiu tau naujieną...
– Gal gavai 10 iš matematikos kontrolinio?
– Mama, sakiau naujieną, o ne stebuklą.