Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   esujums.lt   |   2014-12-12

Psichologo komentaras: svarbiausi dienos ritualai

  
Psichologo komentaras: svarbiausi dienos ritualai Labai svarbu eiti miegoti kuo anksčiau ir anksti keltis.

Lina: Man trūksta energijos, dažnai po darbo jaučiuosi visiškai išsekusi, nieko nebenoriu. Atrodo, man prasideda depresija. Vienas iš draugų patarimų – keisti dienos režimą: anksčiau eiti miegoti ir keltis. Sako, jiems padėjo. Kiek bandau, man neišeina atsikelti anksčiau. Ką daryti? Gal aš „pelėda“?

Labas, Lina. Žinoma, vieniems žmonėms keltis ryte lengviau, kitiems sunkiau, vieniems lengviau eiti anksčiau gulti, kitiems sunkiau, tačiau tai neturi nieko bendro su pasakymu: „Aš – pelėda“ arba „Aš – vyturys“. Keltis anksti ir anksti eiti miegoti yra naudinga bet kuriam žmogui. Išmokti anksti gulti ir keltis nėra lengva, bet tai labai vertingas įprotis. Lygiai taip pat, kaip sveika mankštintis, judėti. Aišku, kitas klausimas, kiek tam reikia skirti laiko ir kaip susiformuoti tokį įprotį.
Trumpai galėčiau pasakyti taip: labai svarbu yra kuo anksčiau nueiti miegoti ir anksti atsikelti, o atsikėlus ne televizorių žiūrėti ar laikraštį skaityti. Anksti ryte organizmas jautrus, „programuojasi“ smegenys. Tuo metu reikia judėti, lavintis, medituoti, užsiimti lengva joga ar skaityti dvasines, ezoterines knygas. Visą ankstyvą rytą geriausia skirti harmonizuojančiai ir stabilizuojančiai veiklai, kad „pasiskiepytum“ optimizmu ir laime visai dienai.
 
Svarbu atsikėlus ryte nepatingėti palįsti po dušu. Rytinis dušas atgaivina psichiką, po jo visos praktikos būną efektyvesnės. Jei kalbėtume apie energiją ir gerą savijautą, reikia stebėti savo mitybą. Ji turėtų būti reguliari. Valgyti reikia kasdien tuo pačiu laiku. Šis ritualas padeda organizmui palaikyti stabilumą. Maistas turėtų būti derinamas, o valgoma tik jaučiant alkį. Jei nepersivalgysite per pusryčius, atėjus pietų metui jausitės alkani. Reguliariai ir taisyklingai valgydami, nepersivalgydami ir nevalgydami bent jau porą valandų prieš miegą (o geriausia nevalgyti jau nuo šešių valandų vakaro), ryte galėsite žymiai lengviau atsikelti.
 
Norintiems plačiau sužinoti apie dienos režimą rekomenduoju perskaityti daktaro O. G. Torsunovo knygas „Laimingo gyvenimo dėsniai“ (yra lietuvių, anglų ir rusų kalbomis).
 
Svarbiausias patarimas iš praktikos: pradėję nors kiek keisti savo dienos režimą, darykite tai po truputį, palaipsniui. Nedarykite radikalių pokyčių staigiai, antraip protas gali po kelių dienų visus jūsų pokyčius lengvai sužlugdyti. Jei ankstinsit kėlimosi laiką, tai kelkitės kas savaitę tik penkiomis minutėmis anksčiau, neskubėkit pakelti kartelės. Čia laimi ne greičiausi, o kantriausi.
Norite sužinoti daugiau? Skaitykite Dariaus blogą www.esujums.lt
 
  

Žymos: Sveikata, Psichologija

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Pagal statistiką pati populiariausia vyriška žinutė mobiliuoju telefonu: „Aš tave irgi."