Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   UK Smiles   |   2017-02-16

Raukšlės – amžina problema, kurią šiuolaikinė medicina išsprendžia per 30 min.

  
Raukšlės – amžina problema, kurią šiuolaikinė medicina išsprendžia per 30 min.
Mes lietuviai turime labai gerai išvystytą estetintį grožio suvokimą, todėl niekuomet nepamirštame pasirūpinti savo grožiu.

Raukšlės – problema, kurią žmonija bandė išspręsti visais laikais, tačiau šiuolaikinis žmogus į pagalbą pasikviečia faktus ir mokslą. Botoksto ir hialurono injekcijos – bene populiariausia, tačiau vis dar mitais apipinta raukšlių problemos sprendimo piemonė.

Nepaslaptis, kad lietuviai ypač rūpinasi savo grožiu ir estetine išvaizda. Artėjant pavasariui „Tiesa” pakalbino Jungtinėje Karalystėje įsikūrusios lietuvių klinikos „UK Smiles” gydytoją specialistą Ramūną Nekrašių, kuris išsklaidė visuomenėje nusistovėjusius mitus apie hialurono ir botulino injekcijas bei plačiau papasakojo apie jų efektyvumą.
– Botokso ir hialurono injekcijos – vis dar apipintos baimės ir nežinios aura. Papasakokite plačiau, kas tai per procedūros ir kodėl jų nereikėtų bijoti?
 
– Kartais gali susidaryti įspūdis, kad visa grožio industrija apipinta mitų ir nežinios aura – juk tiek daug pasirinkimo. Bet šių dienų medicinoje viskas remiasi faktais. Visi taip vadinami stebuklai yra griežtai kontroliuojami specialistų. Estetinės grožio procedūros – ne išimtis.
 
Kažkada, norėdami sumažinti veido raukšles, žmonės tikėjo, kad reikia valgyti tik sriubą, nes kramtymas verčia naudoti raumenis, kurie lemia raukšlių atsiradimą. Esu girdėjęs, kad moterys ant veidotepdavo žalią kiaušinį.Ant veido išdžiųvęs kiaušinio baltymas odai neleisdavo judėti ir nesimatydavo raukšlių. Dabar mes juk taip nebedarom ir tokiomis liaudies priemonėmis nebesivadovaujame. To daryti nebereikia, nes yra žymiai efektyvesnių priemonių ir būdų.
 
Veido ir žandikaulių chirurgas R. Nekrašius. Veido ir žandikaulių chirurgas R. Nekrašius.
 
Botoksas veido raukšlių lyginimui taip, kaip mes ji naudojam šiomis dienomis, buvo pradėtas naudoti apie 1990-ius, kai Dr. Carruthersas pastebėjo, kad suleidus botokso dėl veido spazmų išsilygindavo ir veido raukšlės. Taip botoksas buvo pradėtas naudoti estetiniams tikslams.
 
Botulinas yra natūraliai Clostridium botulinum bakterijų gaminama medžiaga, kuri atpalaiduoja raumenis. Mano nuomone šiandien botulinas yra viena efektyviausių ir tikrai saugiausių būdų veido raukšlėms pašalinti.
Hialurono rūgšties injekcijos – taip pat viena populiariausių procedūrų veido raukšlių lyginimui. Tiesa, jos veikimo principas visiškai kitoks nei botulino toksino. Hialurono rūgštis naudojama stangrumo, drėkinimo atstatymui. Kažkada hialurono rūgštis buvo tituluojama „jaunystės fontanu”, deja mažai įrodymų, kad ji pagerina veido odos struktūrą išgėrus ar užtepus ant veido. Žymiai efektyvesnės yra hialurono injekcijos. Rezultatas matomas iš karto ir veikia ilgą laiką.
 
Žinoma, abi šias procedūras turi atlikti tik specialistai, išmanantys veido anatomija, veido raumenis, suprantantys veido senėjimo procesus ir prevencijos būdus.
 
– Kam rekomenduotumėte atlikti botokso ir hialurono injekcijas?
 
– Rekomenduoti galiu tik apžiūrėjęs, pabendravęs su pacientu, supratęs kokie paciento norai, ir ar galiu juos išpildyti vien šiomis injekcijomis.
 
Realiai botulino toksino ir hialurono rūgšties injekcijas galima daryti visiems sveikiems, nesilaukiantiems, nemaitinantiems, nealergiskiems botulinui ir hialuronui žmonėms. Botulino taip pat atsargiai rekomenduočiau vyresnio nei 65 metų amžiaus žmonėms.
 
 
– Kuo skiriasi botoksas ir hialuronas? Kaip žinoti, kurį geriau pasirinkti?Kokias skirtingas problemas padeda išspręsti šios injekcijos?
 
– Raukšles veide galima skirstyti į dvi rūšis. Tos, kurios atsiranda dėl veido raumenų veiklos, ir tos, kurios atsiranda dėl veido odos senėjimo. Juk net ir jaunam žmogui suraukus kaktą ar šypsantis veide atsiranda mimikos raukšlelių. Vyresnio amžiaus žmonės gali turėti gilesnes nosies, lūpų, paakių, ar smakro raukšles.
 
Botulinas veikia atpalaiduodamas raumenį, todėl dėl susilpnėjusios raumens veiklos sumažėja ir su veido mimika susijusios raukšlės. Suleistas hialuronas ne tik drėkina odą, bet ir užpildo raukšles, taip jas išlygindamas ir suteikdamas odai ir veidui jaunatviškumo. Kiekvienas žmogus ir kiekviena situacija būna individuali. Dažnai norint pasiekti norimą rezultatą tenka naudoti abi priemones.
 
– Ar hialiurono ir botokso injekcijos skirtos tik veidui? Kokios šių injekcijų panaudojimo galimybės?
 
– Žinoma, kad hialurono ir botokso injekcijos yra naudojamos ne tik veido srityje.
 
Botulinas gali būti naudojamas migrenos gydymui, veido raumenų hiperfunkcijoms koreguoti, taip pat itin gausaus prakaitavimo gydymui. Botoksą naudoja ir neurologinėms ir visai su estetika nesusijusioms ligoms gydyti. Botulinas yra vaistas su labai daug indikaciju, o veido raukšlių lyginimas– tik viena iš jų.
 
Hialuronas taip pat naudojamas žymiai plačiau, nei tik kaip veido raukšlių užpildas. Jis juk natūraliai randamas ir akyse, ir sąnariuose, tad dažnai naudojams šių sričių ligoms gydyti.
 
 
– Daugelis baiminasi, kad atlikus procedūrą pastebės artimieji ar bendradarbiai. Gal galite plačiau papasakoti, kaip vyksta pati procedūra?
 
– Visu pirma prieš procedūrą pacientas yra apžiūrimas, įsiklausoma į paciento poreikius, įvertinama ar galima juos įgyvendinti ir koks geriausias būdas padėti atsikratyti nepageidaujamų raukšlių. Pati botulino ar hialurono injekcijos procedūra nėra ilga, tačiau rezultatai matomi nepalyginamai ilgiau. Konsultacijai ir procedūrai reikia skirti bent 30 min. Esant poreikiui, į darbą galima grįžti net ir iš karto po procedūros. Žinoma, po injekcijų būna paraudimas dūrio vietoje, bet jis dažniausiai praeina per 30-40min.
 
Mūsų pacientaitaip pat dažnai teiraujasi, ar aplinikiniai pastebės, kad buvo atlikta estetinės medicinos procedūra.Tikrai pastebės – jei jums sako, kad atrodote pailsėjęs, žvalesnis, tai– pats geriausias įvertinimas. Puiku ir tai, kad šios injekcijos nėra chirurgija, tačiau jas naudojant veido senėjimo procesas pristabdomas itin efektyviai. Taip pat reikia nepamiršti, kad procedūros turi didžiulį psichologinį poveikį. Juk kai matome veidą be raukšlių, ir patys jaučiamės daug geriau, labiau pasitikime savimi.
 
– Londone įsikūrusios net dvi „UK Smiles” klinikos. Ar ši procedūra populiari tarp Londone gyvenančių lietuvių?
 
– Žinoma populiari. Nors gyvenimo tempas Londone labai intensyvus, bet žmonės savimi tikrai rūpinasi. Juk rasti 30min. procedūrai, kurios efektyvumas matomas mažiausiai 3-4 mėn., ar net visus metus, gan logiskas sprendimas, kuris apsimoka. Mes lietuviai turime labai gerai išvystytą estetintį grožio suvokimą, todėl niekuomet nepamirštame pasirūpinti savo grožiu.
 
– „UK Smiles” teikia dantų priežiūros ir grožio paslaugas. Kiek laiko jau padedate pacientams Londone?
 
– „UK Smiles” klinikos teikia paslaugas jau daugiau nei 10 metų. Esame populiarūs tarp lietuvių, nes stengiames dirbti kaip sau, o atliktoms paslaugoms visuomet suteikiame garantiją. Pas mus dirba įvairių sričių specialistai, todėl galime pasiūlyti paslaugas nuo bendrinės odontologijos iki estetinės odontologijos, ortodontijos, implantacijos ir raukšlių lyginimo injekcijų. Būtent tai vertina mūsų kientai.
 
„UK Smiles” klinikos teikia paslaugas jau daugiau nei 10 metų. „UK Smiles” klinikos teikia paslaugas jau daugiau nei 10 metų.
 
„UK Smiles” klinikos Londone:
 
UK Smiles Dental Practice (Romford)
123a South Street
Romford
Essex
RM1 1NX
 
Tel.: 01708 751 745
 
UK Smiles Dental Practice
35 Vicarage Lane
Stratford
London
E15 4HG
 
Tel.: 0208 534 3402
 
 
  

Žymos: Grožis, dantu prieziuros centras, UK Smiles, Estetinė medicina

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Žmona priekaištauja vyrui:
– Mes juk niekur nevaikštome kartu…
– Gerai, rytoj, kai nešiu šiukšles, galėsi eiti ir tu!