Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

tiesa.com   |   theguardian.com   |   2016-10-20

Šioje šalyje medikai nepakankamai išsilavinę

  
Šioje šalyje medikai nepakankamai išsilavinę
© flickr.com
Netinkamo gyvenimo būdo sukeltų ligų skaičius sparčiai didėja kiekvienais metais.
Dėl tokio žinių trūkumo yra kaltas medikų išsilavinimas.

Didžioji dalis Jungtinės Karalystės gydytojų neturi pakankamai žinių tam, kad sėkmingai gydytų netinkamo gyvenimo būdo sukeltas ligas, kurių skaičius sparčiai didėja kiekvienais metais.

 Pasak viešai išplatinto laiško, kurį pasirašė medikai ir dietologai, dauguma bendrosios praktikos gydytojų neturi pakankamai žinių apie sveiką gyvenimo būdą, sveiką mitybą ir sporto svarbą bendrai organizmo savijautai. Laiške teigiama, jog dėl tokio žinių trūkumo yra kaltas medikų išsilavinimas.
Jungtinės Karalystės vyriausybė yra įsipareigojusi iki 2020 metų sumažinti skaičių žmonių, kurie miršta nuo ligų, kurias sukelia nesveikas gyvenimo būdas. Tačiau pasak susirūpinusių medikų, norint įgyvendinti savo tikslus reikia pirmiausia keisti medicinos studentų mokymo planą, nes žinių, kurias apie sveiką gyvenimo būdą gauna dabartiniai studentai medikai, neužtenka.
 
Pagrindinių JK Universitetų medicinos katedros profesoriai norėtų, jog medicinos studentams būtų privaloma disciplina apie sveiką gyvenimo būdą, mitybą ir sporto bei mankštos svarbą.
 
 
  

Žymos: Anglija, Medicina, medikai

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Karstadirbių, duobkasių ir pan. susirinkimas. Sprendžiama, kaip būtų galima pagerinti darbą. Kalba įvairių kapinių ir dirbtuvių atstovai:
– Siūlau laidoti be karstų, tada mažiau medžiagų sunaudosim!
– Taip, geras pasiūlymas, o dar siūlau laidoti ne gulomis, o stačiomis – tada sutaupysim vietos kapinėse, ir duobkasiams darbo bus mažiau!
– O aš siūlyčiau juos užkasti tik iki pusės – tada darbo duobkasiams dar labiau sumažės, be to, nereikės statyti paminklų!
– Tikrai! O jei mes dar jų rankas sukabinsime, išeis puiki tvora aplink kapines!