Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2017-04-14

Šokiruojantis faktas: sunki vienatvė kankina net šešiamečius

  
Šokiruojantis faktas: sunki vienatvė kankina net šešiamečius
© Pixabay.com
Vaikai jaučiasi tarsi būtų nematomi, kad patys artimiausi žmonės nesuprantų jų jausmų ir išgyvenimų.
Kai kurie taip panyra į vienatvę ir atsiskyrimo būseną, kad nebegalėdami su ja susidoroti pradeda save žaloti.

Pernai Jungtinėje Karalystėje surengta daugiau nei 4000 konsultacijų vaikams ir jaunimui, kurie jaučiasi vieniši. Psichologai tikina, kad vis dažniau tenka padėti jaunuoliams susidoroti su izoliacijos jausmu.

Tarp tūkstančių vaikų, skambinančių į vaikų pagalbos liniją, yra net šešiamečių. Vaikai skundžiasi negebantys susidoroti su spaudimu ir reikalavimais augant šiuolaikinėje visuomenėje.
Vaikų apsaugos organizacija paskelbė pernai padėjusi 4063 vaikams, arba 11 per dieną, susitvarkyti su kankinančia vienatve. Mergaitės penkiskart dažniau skambina į vaikų liniją ir skundžiasi vienatve, nei berniukai.
 
Tai pirmas kartas, kuomet vaikų pagalbos organizacija vienatvę įvardino kaip rimtą visuomenės problemą. Šie rezultatai pradėti skaičiuoti tuomet, kai psichologai pranešė vis dažniau girdintys iš vaikų, kad jie jaučiasi tarsi būtų nematomi, kad patys artimiausi žmonės nesuprantų jų jausmų ir išgyvenimų.
Vienas iš šios tendencijos faktorių – sparčiai plintantys socialiniai tinklai ir panirimas į juos. Vaikai, stebėdami kitų žmonių viešai deklaruojamą gyvenimą lygina jį su savuoju ir gauna iškreiptą vaizdą manydami, kad jų pačių gyvenimas liūdnas bei niūrus.
 
Taip pat vaikams dažnai sunku pritapti pakeitus būstą, mokyklą bei praradus artimą žmogų. Vaikai nenori kalbėtis apie savo problemas su tėvais, nes jaudinasi, kad šie nesusidarytų blogos nuomonės. Bandydami susidoroti su nemaloniais jausmais vaikai daug laiko praleidžia savo kambariuose arba tūno internete.
 
Kai kurie taip panyra į vienatvę ir atsiskyrimo būseną, kad nebegalėdami su ja susidoroti pradeda save žaloti. Dar kiti atima sau gyvybę. Suaugusiesiems patariama stengtis dažniau kalbėtis su savo atžalomis, bandyti juos suprasti ir visada išklausyti, nepaisant to, ką jie nori pasakyti.
 
 
  

Žymos: Sveikata, Psichologija, Vaikai

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

– Kodėl policininko žmona miegamajame vaikšto lėčiau nei kituose kambariuose?
– Todėl. Kad miegamajame yra gulintis policininkas.