Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2017-12-13

Stebuklas: Britanijoje su širdimi kūno išorėje gimusi mergaitė išgyveno

  
Stebuklas: Britanijoje su širdimi kūno išorėje gimusi mergaitė išgyveno Vanellope Hope Wilkins istorija – visiškas stebuklas.

Mergaitė, kuriai vos gimus prireikė skubios, Jungtinėje Karalystėje niekada iki šiol neatliktos operacijos, išgyveno. Kūdikis gimė su ypač reta kondicija, kai vaiko širdis vystosi kūno išorėje.

Vanellope Hope Wilkins gimė su kūno išorėje išsivysčiusia širdimi ir dalimi skrandžio. Tai – ypač reta diagnozė, pasitaikantis aštuoniems vaikams iš milijono, o šansai išgyventi – itin maži, tik 10 proc.
Glenfield ligoninės gydytojai Leicesteryje manė, kad mergaitės išgelbėti neįmanoma. Širdies chirurgas tėvams rekomendavo nutraukti vaiko gyvybės palaikymą, tačiau naujagimės motina Naomi Findlay atmetė tokią galimybę.
 
Istorinę operaciją su 50 žmonių pagalba atlikusi vaikų širdies chirurgė Frances Bu’Lock teigė, kad vaiko šansai išgyventi buvo labai maži. Gydytoja pasakojo tokį atvejį mačiusi tik vieną kartą per savo 20 metų karjerą, tačiau kūdikio motina nusprendė nėštumą nutraukti.
 
Vanellope Hope Wilkins gimė lapkričio 22 d. Vanellope Hope Wilkins gimė lapkričio 22 d.
 
Vos valandai po Venellopės gimimo atlikus tris operacijas, kurių metu širdis ir dalis skrandžio sugrąžinti į vaiko kūnelį bei sukūrus dirbtinius šonkaulius, šiuo metu atrodo, kad ši operacija – pirma sėkminga šios kondicijos operacija Jungtinės Karalystės medicinos istorijoje.
 
Šiuo metu atrodo, kad lapkričio 22 d. gimusios mergaitės sveikata, neskaitant jos diagnozės, yra visiškai normali.
 
 
  

Žymos: Medicina, Operacija,, Naujagimiai

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Adomaitis šaukia ant Juškevičiaus ir Kalniečio:
– Baikit jūs vieną kartą kamuolius Valančiūnui mėtyti!
Šie teisinasi:
– Tai kad jis geras „centras“, treneri...
– Geras tai geras, bet kad jis ant suoliuko sėdi!