Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com, Standard.co.uk   |   2019-06-20

Tik kas penkta moteris žino, kad alkoholis – vienas iš krūties vėžio riziką didinačių faktorių

  
Tik kas penkta moteris žino, kad alkoholis – vienas iš krūties vėžio riziką didinačių faktorių
© Pixabay.com

Nepakankamai moterų žino apie alkoholio įtaką krūties vėžiui, skelbia naujausi tyrimai.

Britų medicinos žurnale publikuotame tyrime rašoma, kad iš 205 apklaustų moterų tik 40 jų (19,5 proc.) alkoholį priskiria prie vieno iš daugelio krūties vėžio rizikos faktorių.
 
Apklausti buvo ir 33 Britanijos sveikatos priežiūros tarnybos NHS darbuotojai. Jų žinios apie alkoholio įtaką klastingai ligai taip pat nustebino. Tik 16 profesionalų (48,5 proc.) alkoholį įvardijo kaip vieną iš didžiųjų grėsmių šiai ligai.
 
Jungtinės Karalystės vėžio tyrimų organizacijos sveikatos informacijos vadybininkė Emma Shields Standard.co.uk sakė: „Maži skaičiai kelia nerimą. Nors tyrime dalyvavo nedidelė grupė respondentų, tai yra tarpusavyje susiję su kitais panašiais tyrimais. Vertėtų suprasti, kad sumažinus alkoholio vartojimą, krūties vėžio rizika taip pat sumažės. Mes norime pranešti apie visus dalykus, kuriuos gali padaryti žmonės, norėdami sumažinti klastingos ligos riziką, tarp kurių ir rūkymas bei optimalus kūno svoris.“
 
Tiek moterims, tiek vyrams nerekomenduojama per savaitę išgerti daugiau nei 14 vienetų alkoholio. Tai prilygsta šešioms pintoms (1 pinta lygi 0,568 l) 4 proc. alui arba šešioms taurėms 13 proc. vynui.
  

Žymos: Sveikata, Krūties vėžys, Britanija, moksliniai tyrimai, vėžio rizikos faktoriai

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Girtas žmogus bando užsėsti ant arklio, tačiau jam vis nesiseka. Tada jis pradeda prašyti pagalbos visų šventųjų iš eilės:
– Šventas Petrai, padėk! Šventas Mykolai, padėk! Šventas Grigorijau, padėk!
Pagaliau, sukaupęs visas jėgas, jis dar kartą bando, tačiau persistengia ir perskrenda į kitą arklio pusę.
– Ramiau, ramiau! –sušunka jis. – Ne visi iš karto!