Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2017-04-03

Tyrimas: tingūs britai rizikuoja savo gyvybe

  
Tyrimas: tingūs britai rizikuoja savo gyvybe
© Flickr.com
„Užsispyrusių tinginių“ gydymas sveikatos sistemai kasmet kainuoja 1,2 mlrd. svarų sterlingų.
„Užsispyrusių tinginių“ gydymas sveikatos sistemai kasmet kainuoja 1,2 mlrd. svarų sterlingų.

Milijonai britų rizikuoja ankstyva mirtimi tik dėl to, kad yra pernelyg tingūs užsiimti fizine veikla. Pakankamai nejudėdami žmonės padidina galimybę susirgti širdies ligomis net trečdaliu, o tai didina mirties riziką.

Tyrimų duomenimis, net 20 mln. britų yra fiziškai neaktyvūs. „The British Heart Foundation“ – organizacija, pateikusi tyrimo duomenis, tvirtina, kad „užsispyrusių tinginių“ gydymas sveikatos sistemai kasmet kainuoja 1,2 mlrd. svarų sterlingų.
Šalies vyriausybė yra nustačiusi normas, pagal kurias žmogus laikomas aktyviu arba neaktyviu. Aktyviu laikomas tas, kuris dvi dienas per savaitę užsiima jėgos reikalaujančia veikla bei 150 minučių atlieka vidutinio sunkumo pratimus.
 
Labdaros organizacija skatina žmones daugiau judėti, kad sumažintų mirtinų širdies ligų riziką. 76 proc. šalies gyventojų, patyrusių širdies smūgį arba širdies operaciją buvo nepakankamai aktyvūs fiziškai.
 
Taip pat paaiškėjo, kad moterys 36 proc. dažniau laikomos neaktyviomis, nei vyrai. Labdaros organizacijos teigimu, fizinis aktyvumas 35 proc. sumažina tikimybę susirgti širdies ligomis ir 30 proc. ankstyvos mirties riziką.
 
 
  

Žymos: Sveikata, Sportas, Ligos

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Paprastai mergaitėms patinka lėlytės, o berniukams – gražios mašinėlės. Bet kodėl paaugus viskas pasidaro atvirkščiai?