Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com, Heart.co.uk   |   2019-05-23

Viešųjų tualetų trūkumas JK grasina rimtomis sveikatos problemomis

  
Viešųjų tualetų trūkumas JK grasina rimtomis sveikatos problemomis
© Pixabay.com

Viešųjų tualetų trūkumas Jungtinėje Karalystėje žmones verčia likti namuose, taip atgrąsant juos nuo aktyvios veiklos ir mėgavimosi gamta, skelbia naujausi tyrimai.

Nuo 2010-ųjų užsidarė daugiau nei 700 savivaldybių valdomų viešųjų tualetų. Tyrimo rezultatai atskleidžia, kad trys iš keturių (74 proc.) suaugusių žmonių mano, kad jų aplinkoje nėra pakankamai viešųjų tualetų, o kas penktas atskleidė, kad jų trūkumas yra viena iš priežasčių, kodėl jie namuose lieka dažniau, nei norėtų.
Labiausiai pažeidžiami šiuo atveju yra asmenys, sergantys ligomis, pavyzdžiui, diabetu ar žarnyno sutrikimais, dėl kurių jie yra priversti dažnai lankytis tualetuose, rašoma Heart.co.uk.
 
Sveikatos organizacijos skatina vyriausybę imtis veiksmų ir išspręsti šią problemą.
 
„Viešieji tualetai nėra prabanga. Pats metas juos laikyti būtinais, jie turi tapti tokie pat svarbūs, kaip ir šaligatviai ar nauji keliai. Tik taip žmonėms bus sudaryta galimybė daugiau laiko praleisti gamtoje, mieste, aktyviai judant", – sakė Shirley Cramer, RSPH vyriausioji vadovė.
 
Labiausiai nerimą įvairioms sveikatos organizacijoms kelia tai, kad viešųjų tualetų trūkumas nepadeda spręsti šalyje atsiradusios taip vadinamos nutukimo krizės. 
JK gyventojai yra skatinami daugiau laiko praleisti ne namuose, užsiimant aktyviomis veiklomis, sportuojant, tačiau viešųjų tualetų trūkumas yra viena priežasčių, kodėl tik nedaugelis renkasi tokį laisvalaikio praleidimo būdą. 
 
Apklausos dalyviai teigė mieliau saulėtas dienas leidžiantys namuose prie televizoriaus, nes žino, kad bet kada pašaukus motinai gamtai, tualeto ieškoti ilgai nereikės. 
 
RSPH skatina vyriausybę paskatinti savivaldybes dalį metinių lėšų skirti būtent viešiesiems tualetams kurti ir tvarkyti. 
 
  

Žymos: Sveikata, Medicina, Jungtinė Karalystė, Tualetai, viešieji tualetai

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Kalbasi dvi kaimynės:
– Ką gi jūs darote, kad jūsų rankos tokios išpuoselėtos?
– Nieko.