Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2013-05-21

Atostogos Europoje: maudyklų vandens kokybė vis gerėja

  
Atostogos Europoje: maudyklų vandens kokybė vis gerėja

Anot metinės Europos aplinkos agentūros maudyklų vandens kokybės ataskaitos, devyniasdešimt keturi procentai Europos Sąjungos maudyklų atitinka minimalius vandens kokybės standartus. 78 proc. maudyklų vandens kokybė yra puiki, o palyginti su pernai metų ataskaita minimalius reikalavimus atitinka 2 proc. daugiau maudyklų.

okybe išsiskiria Kipras ir Liuksemburgas, kuriuose visų į stebėjimo sąrašą įtrauktų maudyklų vandens kokybė yra puiki. Dar aštuoniose šalyse kokybė viršija ES vidurkį: Maltoje (97 proc.), Kroatijoje (95 proc.), Graikijoje (93 proc.), Vokietijoje (88 proc.), Portugalijoje (87 proc.), Italijoje (85 proc.), Suomijoje (83 proc.) ir Ispanijoje (83 proc.). Šie rezultatai geresni negu pernai. Apskritai maudyklų vandens kokybės gerėjimo tendencija tęsiasi nuo 1990 m., kai pradėta stebėti maudyklų vandenį pagal Maudyklų vandens direktyvą.
2012 metų duomenimis, Lietuvoje 73,7 proc. maudyklų yra puikios kokybės, o 18,4 proc. - pakankamos kokybės. 0,9 proc. maudyklų buvo uždaryta, o 7 proc. maudyklų kokybė nebuvo tirta. Prastos kokybės maudyklų nenustatyta.
 
Už aplinką atsakingas Europos Komisijos narys Janezas Potočnikas sakė: „Džiugu matyti, kad Europos maudyklų vandens kokybė vis gerėja. Tačiau reikia nuveikti dar daugiau ir taip užtikrinti, kad visi mūsų vandenys būtų tinkami maudytis ir gerti, o mūsų vandens ekosistemų būklė būtų gera. Vanduo yra vertingas išteklius ir turime panaudoti visas reikiamas priemones, kad jį visiškai apsaugotume.“
  

Žymos: Atostogos, Kelionės

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Žmona:
– Ar tau patiko vakarienė?
Vyras:
– Tu ir vėl ieškai progos skandalui?