Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com, Bbc.com   |   2018-12-19

Atskleisti migracijos planai po „Brexit“: įgūdžiai svarbiau už kilmę

  
Atskleisti migracijos planai po „Brexit“: įgūdžiai svarbiau už kilmę
© Pexels.com

Kai tarp Jungtinės Karalystės ir Europos Sąjungos nebeliks laisvo judėjimo, kad sukontroliuotų žmonių patekimą į šalį, bus taikoma nauja imigracijos sistema, teigiama Bbc.com.

Jos dėka, kaip atskleis Sajidas Javidas, daugiausia dėmesio bus kreipiama į Jungtinėje Karalystėje apsigyventi norinčių žmonių sugebėjimus ir talentus, o ne kilmę. Sistema, kuri bus įgalinta nuo 2021-ųjų, bus palanki tik aukštą išsilavinimą turintiems asmenims, tokiems kaip gydytojai, inžinieriai ir kt.
Anksčiau buvo pristatytas planas, kuris į šalį leistų patekti tik tiems asmenims, kurie jau iš anksto turėtų darbą Jungtinėje Karalystėje ir jame uždirbtų 30 tūkst. svarų sterlingų per metus. Tiesa, jis sulaukė daug neigiamų reakcijų, buvo kalbama, kad nustatyta minimalaus atlygio suma neleis verslininkams ir paslaugų tiekėjams pasamdyti didesnės komandos.
 
Netrukus turėtų būti pristatyti tikslūs imigracijos į šalį politikos planai, dar kitaip vadinami „Baltaisiais popieriais“. Žinoma, kad jų sudarytojams teko atsisakyti vieno punkto, kuriuo buvo skelbiama, kad į šalį per metus bus leista atvykti ne daugiau nei 100 tūkst. migrantų.
 
„Mes kuriame įgūdžiais paremtą imigracijos sistemą, kuri atkreiptų dėmesį į asmenų talentus ir žinias, patirtį, o nei tai, iš kur jie yra kilę. Taip iki maksimumo padidinsime imigracijos į Jungtinę Karalystę naudą ir pademonstruosime, kad šalis yra atvira verslui“, – sakė S. Javidas.
 
Tiesa, šie planai dar nėra galutiniai. Laukiama jų patvirtinimo ar pakeitimo. 
  

Žymos: Migracija, Darbas, brexit

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Vyras sako žmonai:
– Atleisk, kad vakar grįžau labai vėlai, girtas ir dar su mėlyne paaky…
Žmona:
– Brangusis, kai tu grįžai dar mėlynės neturėjai.
*****