Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   BNS   |   2018-01-19

Britanija ir Prancūzija pasirašė naują susitarimą dėl migrantų

  
Britanija ir Prancūzija pasirašė naują susitarimą dėl migrantų
© Facebook nuotr.
Dabar buvo sutarta dėl „papildomų priemonių“ Kalė ir kituose pasienio punktuose.

Didžioji Britanija ir Prancūzija ketvirtadienį pasirašė naują susitarimą sienų saugumui sustiprinti.

Susitarimas pasirašytas to paprašius Prancūzijos prezidentui Emmanueliui Macronui, nerimaujančiam dėl didžiulio migrantų skaičiaus Kalė uostamiestyje, iš kurio jie Lamanšo sąsiauriu mėgina pasiekti Britaniją.
Šalys sutarė „pasirašyti naują sutartį dėl griežtesnio mūsų bendros sienos valdymo“, rašoma bendrame pareiškime, paskelbtame po E. Macrono ir Britanijos ministrės pirmininkės Theresos May susitikimo.
 
Per bendrą spaudos konferenciją su E. Macronu, surengtą po jųdviejų susitikimo, Th. May sakė, kad Britanija ir Prancūzija „lieka ištikimos ilgalaikio Le Tukė susitarimo, pasirašyto 2003 metais, principams“.
 
Tačiau premjerė pridūrė, jog dabar buvo sutarta dėl „papildomų priemonių“ Kalė ir kituose pasienio punktuose. Britanija pažadėjo papildomai skirti 44,5 mln. svarų sienų saugumui Prancūzijoje sustiprinti.
 
Šios lėšos bus skirtos užtvaroms, apsauginėms vaizdo stebėjimo sistemoms įrengti ir aptikimo techninėms priemonėms, sakė Th. May.
 
E. Macronas per derybas su Th. May, surengtas į pietvakarius nuo Londono esančioje Sandhersto karo akademijoje, šį susitarimą pavadino Sandhersto sutartimi ir sakė, kad jis pagerins sienų valdymą.
 
„Tai, ką Kalė tenka iškęsti tiems žmonėms, nėra gerai. Dėl šios priežasties mūsų vidaus reikalų ministrai šiandien mums dalyvaujant pasirašė naują sutartį“, – sakė E. Macronas.
  

Žymos: Migrantai, pabėgėliai, Theresa May, pasienis, Emmanuel Macron

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Žmonelė skambina naujajam rusui į mobilųjį telefoną:
– Tu dabar autostrada važiuoji?
– Taip, brangioji.
– Greitai stabdyk ir suk į kelkraštį! Per radiją milicija pranešė, kad kažkoks vienas beprotis važiuoja priešinga magistralės eismo juosta.
– Būtų gerai, kad tik vienas – čia jų šimtai.