Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2013-02-09

Britų keliautojai užsienio kalbų žiniomis pasigirti negali

  
Britų keliautojai užsienio kalbų žiniomis pasigirti negali Dauguma britų mano, kad užsienyje pakanka tik jų gimtosios kalbos žinių.

Britai jau seniai garsėja kaip tauta, mokanti mažiausiai užsienio kalbų. Kelionių tinklapis „TripAdvisor“ suskaičiavo, kad vos 11 proc. britų gerai moka užsienio kalbą. Tyrimas taip pat atskleidė, kad 22 proc. britų išvis nemoka nei vieno užsienietiško žodžio ir atsilieka nuo kitų europiečių turistų savo gebėjimais užmegzti pokalbį atostogų metu.

Tyrimo metu paaiškėjo, kad iš beveik 6 tūkst. apklausoje dalyvavusių keliautojų, labiausiai užsienio kalbų mokėjimu galėjo pasigirti vokiečiai. Net 70 proc. vokiečių apklausos dalyvių pareiškė galintys labai gerai susikalbėti užsienio kalba ir tik vienas procentas atskleidė, kad nemoka nei vieno žodžio kita užsienio kalba.
Pusė apklausoje dalyvavusių italų ir prancūzų taip pat pareiškė mokantys kitą užsienio kalbą. Nors dauguma britų negali gerai susikalbėti užsienio kalbomis, 67 proc. apklausos metu sakė, kad jie stengiasi būti suprasti ir bando kalbėti bent pagrindiniais svetimos kalbos žodžiais.
 
Apklausos metu buvo apklausta 2508 britų, iš kurių 74 proc. tikėjosi, kad užsienio šalyse jie galės laisvai susikalbėti savo gimtąją kalba, o dar 19 proc. taip pat tikėjosi rasti ir viešos informacijos bei ženklų anglų kalba.
 
 
  

Žymos: Migracija, Atostogos, Turizmas

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Policininkas išprievartavo merginą. Pasodino abudu. Policininką už išprievartavimą, merginą – už pasipriešinimą pareigūnui.