Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2010-11-24

Būtų klaida atmesti prezidentės veto

  
Būtų klaida atmesti prezidentės veto

Vytautas Landsbergis teigia, kad Seimo priimtą ir prezidentės vetuotą Pilietybės įstatymą būtina peržiūrėti. \"Didžiausia klaida būtų atmesti prezidentės veto ir praleisti progą peržiūrėti įstatymą iš esmės\", - V.Landsbergį cituoja šalies žiniasklaida.

Anot jo, dabartiniame įstatyme trūksta konstitucinių vertybių, paaiškinimų, "kas yra Lietuvos pilietis, iš kur jis yra atsiradęs". Be to, įstatyme esama "senos konceptualios sumaišties".
"Pilietybė yra Lietuvos Respublikos tęstinumo pagrindas. Tai yra vos, vos paminėta. Taip pat reikia pripažinti, kad visi Lietuvos piliečiai yra Lietuvos piliečiai, ir jiems nereikia nieko nei atkurti, nei susigrąžinti ar prašyti. Čia mes esame buvę nevisai aiškūs. Tai yra pilietybės tęstinumas. O kita, tai yra pilietybės įgijimas gimus Lietuvos piliečių šeimoje, tai buvo numatyta, pasiūlyta visiems, kad esami piliečiai neturėjo galvoti, kaip jiems tapti Lietuvos piliečiais", - sakė V. Landsbergis.
Paklaustas, ką mano apie tai, jog dvigubos pilietybės prašo emigrantai, V.Landsbergis sakė, kad įstatymas yra ne dėl emigrantų, o dėl valstybės.
 
Prezidentė Dalia Grybauskaitė dėl galimos prieštaros Konstitucijai ketvirtadienį grąžino Seimui pakartotinai svarstyti Pilietybės įstatymą. Ji siūlo atsisakyti nuostatos dėl dvigubos pilietybės įgijusiesiems Europos Sąjungos (ES) ir NATO valstybės pilietybę.
Prezidentės vertinimu, tokia nuostata ne tik prieštarauja Konstitucijos straipsniui dėl dvigubos pilietybės kaip atskiro atvejo, bet ir pažeidžia lygiateisiškumo principą.
 
Seimas priimdamas naujos redakcijos Pilietybės įstatymą leido dvigubą pilietybę, jei Lietuvos pilietis įgytų ES ar NATO priklausančios valstybės pilietybę.
Taip pat prezidentė siūlo atsisakyti naujos nuostatos, kad pilietybė išimties tvarka gali būti suteikta, "kai tai sietina su Lietuvos vardo garsinimu mokslo, ekonomikos, kultūros, meno ir sporto srityse, jai atstovaujant šiuo metu ar ateityje".
 
Prezidentė siūlo likti su šiuo metu galiojančia nuostata, numatančia, jog Lietuvos pilietybę išimties tvarka galima suteikti už ypatingus nuopelnus valstybei.
Konstitucijos 12 straipsnis numato, kad išskyrus įstatymo numatytus atskirus atvejus niekas negali būti kartu Lietuvos ir kitos valstybės pilietis. Prezidentė, grąžindama Seimui įstatymą svarstyti iš naujo, akcentuoja, jog norint plėsti dvigubos pilietybės institutą būtinas referendumas dėl Konstitucijos pataisos.
 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Pas gydytoją ateina vaikinas ir sako:
– Gydytojau, žinote, turiu įtarimą, kad vienas mano pažįstamas užsikrėtė venerine liga...
Gydytojas:
– Gerai, maukitės kelnes ir rodykite tą savo pažįstamą.