Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   eveningnews24.co.uk   |   2017-01-09

Darbdavys: nutieskime imigrantams raudoną kilimą

  
Darbdavys: nutieskime imigrantams raudoną kilimą
© Flickr.com nuotr.
Imigracijos kontrolė itin pakenktų Rytų Anglijos žemės ūkio sektoriui.
Jie atvažiavo čia ne atimti iš mūsų darbą, jie daro tai, ko nenori kiti – tai yra esmė.

Kol Jungtinės Karalystės valdžia Londone svarsto imigrantų ateitį šalyje, Rytų Anglijoje raginama atkreipti dėmesį į jų indėlį šalies ekonomikai bei gerbti darbščius žmones.

„Parodykime, kad jie čia laukiami. Kitaip jie išvažiuos ir čia nesugrįš“, – per vietos spaudą į visuomenę kreipėsi Norfolko grafystės verslininkai, siekdami dar kartą priminti, kokį didelį vaidmenį atlieka imigrantai.
Pabrėždamas atvykėlių svarbą slaugos ir rūpybos paslaugas teikiančios bendrovės vadovas Dennisas Baconas pareiškė, kad vietiniai turėtų imigrantus sutikti su raudonu kilimu.
 
„Darbštūs ir rūpestingi žmonės atlieka tuos darbus, kurių daugelis baidosi. O po birželio 23-iosios referendumo jie pasijuto čia nelaukiami, požiūris į juos pasikeitė. Dabar reikia sunkiai dirbti, norint šį požiūrį pakeisti.
 
Jie atvažiavo čia ne atimti iš mūsų darbą, jie daro tai, ko nenori kiti – tai yra esmė. Apie tai reikia galvoti prieš sakant, jog užsieniečius reikia siųsti namo, nes čia jų per daug“, – kalbėjo D. Baconas.
 
Verslininko bendrovėje dirba apie 900 žmonių, tarp jų – nemažai žmonių iš Lietuvos, Lenkijos ir kitų šalių. Jie, pasak vadovo, pastaruoju metu nesijaučia užtikrinti dėl ateities JK.
 
Tai patvirtino ir Anglijos ūkininkų asociacijos vadovas Clarke’as Willisas.
 
„Mūsų visuomenės pareiga – sutikti juos šiltai, nes jie dėl mūsų visuomenės atlieka puikų darbą. Net už tai, kad per Kalėdas ant mūsų stalo buvo kalakutas, reikėtų dėkoti jiems“, – sakė asociacijos vadovas.
Verslas suinteresuotas, kad po „Brexit“ į JK nebūtų užkirstas kelias imigrantams, mat jau dabar jaučiamas darbo jėgos trūkumas. Vieno Rytų Anglijoje esančio maisto produktų fabriko atstovas laikraščiui „Norwich Evening News“ teigė, kad 78 proc. visų darbuotojų yra ES piliečiai
 
„Mes jau informavome vyriausybę apie savo lūkesčius. Tikimės, kad „Brexit“ derybų metu į juos bus atsižvelgta.
 
O jeigu valdžia nuspręs imigrantais pasinaudoti kaip pėstinininkais žaidime su ES, kentėsime visi“, – sakė savo vardo neatskleidęs verlininkas.
 
Net ir po tokių raginimų regiono ne visi gyventojai stoja verslininkų pusėn: yra manančių, jog britai mielai užimtų imigrantų vietas, jeigu tik už darbą būtų mokamas realistiškas, kur kas didesnis nei dabar atlyginimas – atvykėliai dažniausiai uždirba minimalią algą, kuri šiuo metu siekia 7,20 svaro sterlingo už valandą.
 
  

Žymos: Rytų Anglija, Darbas Anglijoje, Imigrantai

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Sušlapinsi kojas – atsisakys gerklė, „sušlapinsi“ gerklę, atsisakys kojos.