Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   theguardian.com   |   2017-11-13

Dėl numestos nuorūkos – deportacijos grėsmė

  
Dėl numestos nuorūkos – deportacijos grėsmė
© Wikipedia nuotr.
Numesta nuorūka gali sugriauti siro viltis likti JK.
Prieglobsčio prašytojui kriminaliniai įrašai gali sugriauti viltis likti JK.

Jungtinėje Karalystėje gyvenantis užsienietis gali būti išsiųstas į savo kilmės šalį dėl to, kad viešoje vietoje numetė cigaretės nuorūką.

Iš Sirijos į JK atvykęs, prieglobsčio prašantis ir Londone apgyvendintas 27 metų vyras jau ne vienerius metus laukia vidaus reikalų ministerijos verdikto: jis savo prašymą pagrindė tuo, kad gimtinėje kyla pavojus gyvybei, pilietinio karo metu buvo nužudyti jo tėvai.
Tačiau viena biografijos detalė apsunkino jo šansus gauti prieglobstį: spalio 27-ąją užfiksuota, kaip Šiaurės Londone, prie Acton’o metro stoties šis vyras ant gatvės grindinio numetė nuorūką.
 
Įrodžius jo kaltę, siras už šiukšlinimą viešoje vietoje Ealing’o savivaldybė skyrė 80 svarų sterlingų baudą, kurią sumokėti įpareigojo per 14 dienų.
 
Tačiau svetimšalio pajamos – valstybės skiriami vos 36,95 £ per savaitę, tad net ir neišleisdamas nė penso jis per 2 savaites nesurinktų reikiamos sumos baudai. Pagal imigraciją kontroliuojančius įstatymus, prieglobsčio prašytojai dirbti negali, jiems skiriamas būstas.
 
Nesumokėjus baudos jos išieškojimas bus perduotas į teismą, o tai reikštų ne tik išsaugusią sumą, bet ir kriminalinius įrašus, kurie praktiškai panaikintų siro prašymus gauti pabėgėlio statusą.
 
Angliškai beveik nekalbantis vyras tikino taip pasielgęs netyčia ir aiškino, jog Sirijoje už numestą nuorūką niekas nebaudžia.
 
Negavęs prieglobsčio vyras būtų deportuotas į savo kilmės šalį.
  

Žymos: Deportacija, prieglobsčio prašytojai, nuorūka

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Šią savaitę desertui - įdomios, keistos, juokingos ar net absurdiškos garsių žmonių mintys apie In ir Yan, juodą ir baltą, vyrą ir moterį..
Pradėsime nuo perfrazuoto posakio: Moterys iš Veneros, vyrai - iš...baro. :)