Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   theguardian.com   |   2018-04-04

Deportuoti iš JK panoro net britą

  
Deportuoti iš JK panoro net britą
© flickr nuotr.
Imigrantų iškeldinimo centre britas laikomas jau 4 mėnesius.
Nors prie vežimėlio prikaustytas sulaikytasis dievagojasi, kad yra britas iki kaulų smegenų, pareigūnai juo netiki

Viename imigrantų iškeldinimo centre jau keletą mėnesių laikomas Jungtinės Karalystės pilietis, kuris niekada nebuvo išvažiavęs iš gimtinės teritorijos.

Šiuose centruose įprastai laikomi svetimšaliai, vienaip ar kitaip pažeidę JK imigracijos taisykles, dauguma iš jų anksčiau ar vėliau deportuojami į savo kilmės šalis.
Tačiau Rytų Anglijoje, už 10 mylių nuo Lincoln’o miesto esančiame Morton Hall centre jau 4 mėnesius laikomas britas Paul’as Tate’as: Velse gimęs ir visą savo gyvenimą JK praleidęs neįgalus vyras įtariamas imigraciją kontroliuojančių teisės aktų pažeidimu.
 
Nors prie vežimėlio prikaustytas sulaikytasis dievagojasi, kad yra britas iki kaulų smegenų, pareigūnai juo netiki, o teisėjas praėjusį mėnesį atmetė jo prašymą išeiti į laisvę už užstatą.
 
„Jis neturi jokio įrodymo, kad yra britas“, – konstatavo įstatymų sargas.
 
Šaltiniai Vidaus reikalų ministerijoje tikina, kad P. Tate’as yra JAV pilietis, tačiau kai institucijos paprašė iš kolegų vyro kelionės į JK įrodymų, šios atsakė, kad minimas asmuo nėra amerikietis.
 
Net ir po to P. Tate’as vistiek liko už grotų. Išgirdę jo istoriją žmogaus teisių gynėjai jau pasamdė advokatą, kuris teisinėmis priemonėmis bandys įrodyti, kad vyras centre laikomas neteisėtai.
 
„Jo išsiuntimo iš šalies istorija yra išgalvota“, – sakė sulaikytojo advokatas Hamish’as Arnott’as.
P. Tate’as tikina gimęs Bangor’e, Velse ir niekada nebuvo išvykęs už JK ribų. Jis buvo įvaikintas, todėl tikėtina, kad dabartiniai vyro duomenys neatitinka įrašų – advokatai jau tikrina šią informaciją.
 
Į imigrantų centrą P. Tate’as pateko po to, kai kalėjime atliko 12 mėnesių bausmę už sunkų kūno sužalojimą.
 
Vidaus reikalų ministerijos atstovas spaudai šią istoriją komentavo taip: „Mes tikimės, kad asmenys, kurie neturi pagrindo būti JK, šalį paliks savanoriškai. Jei to nepadarys, priversime juos. Tai galioja visiems, įskaitant ir nusikaltėlius iš užsienio, tokių pernai namo išsiuntėme jau apie 6 tūkst.“
 
  

Žymos: Imigrantai, deportacija , imigrantų iškeldinimo centras

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Važiuoja Petriukas dviračiu ir šaukia:
– Mama, mama, žiūrėk, važiuoju be rankų!
Apsisuka ir vėl šaukia:
– Mama, mama, žiūrėk, važiuoju be dantų...