Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   Theguardian.com   |   2017-04-24

ES piliečių šeimos vaikams suteikta teisė gyventi šalyje

  
ES piliečių šeimos vaikams suteikta teisė gyventi šalyje
© Facebook nuotr.
Po „Brexit” pora pateko į „biurokratinį košmarą”.
Tikimės, kad taip bus ir kitiems žmonėms, kurie teisėtai prašo suteikti rezidento statusą, o ne tik mums, nes mūsų istoriją pateko į laikraščius.

Prieš kelias savaites „Tiesa” aprašė istoriją apie tai, kaip visą gyvenimą Londone gyvenusi ES piliečių pora nustėro sužinojusi, kad čia gimę jų vaikai negaus JK pilietybės.

Ispanės ir olando paaugliai vaikai negavo šalies rezidento teisės, nors gimė, augo ir gyvena Londone.
Tačiau šiai istorijai sulaukus didžiulio spaudos dėmesio ir visuomenės pasipiktinimo, JK migracijos tarnyba nusprendė pakeisti savo sprendimą ir pilietybę vis dėlto suteikė, - pranešė Theguardian.com.
 
Monica Obiols ir jos vyras Jan-Dinant Schreuderis spaudai papasakojo apie savo nuostabą, kad nors moteriia buvo suteiktas rezidento statusas, poros 15-mečio sūnaus ir 12-metės dukros prašymai atmesti.
 
Po „Brexit” pora pateko į „biurokratinį košmarą”. Nors Monicai Obiols rezidento statusas buvo suteiktas, pora gavo laišką, kad nėra pakankamai įrodymų, jog vaikai šalyje gyvena nuo gimimo.
 
Nors procesas užtruko net šešis mėnesius, pora iš Migracijos tarnybos negavo jokių žinių dėl trūkstamų dokumentų bei informacijos.
 
Tačiau vos istorija pasirodė viešumoje, laikraštyje „The Guardian”, po aštuonių dienų, penktadienį šeimai grįžus namo, pašto dėžutėje pasirodė dvi rezidento kortelės, skirtos poros paauglių vaikams.
 
„Tarnybos darbuotojai mums paskambino ir pranešė džiugią naujieną. Tikimės, kad taip bus ir kitiems žmonėms, kurie teisėtai prašo suteikti rezidento statusą, o ne tik mums, nes mūsų istoriją pateko į laikraščius”, - sakė Jan-Dinant Schreuderis.
 
  

Žymos: brexit, rezidento statusas

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Per dykumą bėga šuo ir murma:
– Jeigu nerasiu medžio, apsisisiosiu...