Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2017-08-08

Imigracijos taisyklės išskyrė šeimą

  
Imigracijos taisyklės išskyrė šeimą
© gilliansimigrationnightmare.wordpress.com
Įvaikinti berniukai pagal JK imigracijos taisykles negalėjo likti.
Tėvai buvo informuoti, kad su vaikais galima bendrauti elektroniniu paštu ar Skype

Iš amerikiečio ir britės santuokos kilusios šeimos nariai priversti likti skirtingose Atlanto vandenyno pusėse dėl sunkiai suprantamų Jungtinės Karalystės imigracijos taisyklių.

JAV gyvenusi šeima susidūrė su didžiuliais sunkumais po to, kai amerikietis chirurgas Patrick’as Thies’as gavo pasiūlymą dirbti JK – Birminghamo ligoninėje. Kai dėl to buvo sutarta, vyras nusprendė į šią šalį atvykti su visa šeima: žmona Gilian, biologiniu sūnumi Philip’u ir dviem įvaikintais berniukais – Benjamin’u ir Edward’u.
Visa šeima anksčiau ne kartą lankėsi JK, tačiau šįkart šalies atstovybėje JAV paprašius nuolatinės vizos tik įvaikintiems berniukams atsisakyta ją išduoti ir leista vykti už Atlanto su turistinėmis vizomis.
 
Tuo nemalonumai nesibaigė – atvykus į JK, Heathrow oro uoste berniukai buvo sulaikyti, jų pasai konfiskuoti ir per 3 dienas liepta grįžti atgal į JAV: toks sprendimas priimtas dėl to, jog britų imigracijos pareigūnai įtarė, jog svetur gimę vaikai ketina likti šalyje ilgesniam laikui nei numatyta turistinėse jų vizose.
 
Šeima tučtuojau susidaro teisininką, kuris padėtų išspręsti situaciją, tačiau ir jo bandymai remtis Europos žmogaus teisių konvencija, užtikrinančia teisę tėvams ir vaikams būti kartu, buvo nesėkmingi, o britų valdininkų atsakymas buvo pribloškiantis – laišku tėvai buvo informuoti, kad su vaikais galima bendrauti per atstumą, pasitelkiant elektroninį paštą ar programą „Skype“.
 
Kai galiausiai P. Thies’as su įvaikintais sūnumis nusprendė grįžti namo ir užsisakė lėktuvo bilietus, britų valdininkai pareiškė, jog iki skrydžių jie nespės atlikti bazinių imigracijos taisyklių patikrinimų ir grąžinti berniukams konfiskuotų pasų.
 
Teko keisti skrydžių datą, tai šeimai kainavo papildomus 3 tūkst. JAV dolerių. P. Thies’as taip pat buvo priverstas atsisakyti darbo Birminghamo ligoninėje, o jo sutuoktinė ir sūnus Philip’as liko JK.
 
„Niekada nebuvau nuo savo vaikų atskirai ilgiau nei dienoms. Ši patirtis mane gniuždo, nežinau, ką daryti, negaliu to pakęsti“, – pasakojo G. Thies.
Jos sutuoktinis bando iš naujo vaikams gauti leidimus gyventi JK. Įstaigos jį informavo, kad atsakymo reikės laukti mažiausiai savaičių ir teigiamo atsakymo negarantuoja.
 
  

Žymos: JAV, Šeima, imigracijos įstatymas

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Sloguoju… Dabar net nežinau, kurios kojinės švarios...