Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   theguardian.com   |   2017-01-08

Imigrantai kenčia ir bijo, bet tyli

  
Imigrantai kenčia ir bijo, bet tyli
© Flickr.com nuotr.
Teigiama, kad pranešama tik labai maža dalis neapykantos nusikaltimų.
Žmonės geriau patylės, nei kreipsis į atitinkamas įstaigas.

Vienos iš didžiausių imigrantų bendruomenės – Lenkijos piliečių atstovai tikina, kad atvykėliai taip nerimauja dėl savo ateities Jungtinėje Karalystėje, kad net yra pasiryžę iškęsti neapykantos nusikaltimus jų atžvilgiu.

Būtent tai šalies valdžios atstovams rengiasi pasakyti Lenkijos socialinės ir kultūros ascociacijos JK vadovė Joanna Mludzinska, kuri duos parodymus vidaus reikalų ministerijos komitetui, tiriančiam pastarojo meto neapykantos nusikaltimų tendencijas šalyje.
„Žmonės geriau patylės, nei kreipsis į atitinkamas įstaigas. Jie tiesiog bijo prarasti darbus, užsitraukti kaimynų nemalonę. Dėl to apie šiuos nusikaltimus praneša tik labai mažai nukentėjusiųjų“, – sakė organizacijos vadovė.
 
Pasak jos, dėl tokios situacijos dalinai kalta ir šalies valdžia.
 
„Vyriausybė iki šiol aiškiai nedeklaravo savo pozicijos imigrantų klausimu. Todėl jie negali priekabiautojams užtikrintai atkirsti, kad jiems leista pasilikti.
 
Taip imigrantų pozicija silpninama, jie tampa labiau pažeidžiami“, – aiškino savo žodžius Joanna Mludzinska.
 
Ji primena, kad taip jaučiasi ne tik lenkai, kurių JK šiuo metu gali būti per 800 tūkst., bet ir atvykėliai iš kitų Europos Sąjungos valstybių. Dėl to Londone įsikūręs Rytų europiečių tyrimų centras pradėjo specialią kampaniją, kuria raginama imigrantus aktyviau pranešti apie neapykantos nusikaltimus.
 
Asociacijos vadovė ministerijos komitetui taip pat pasakys, kad imigrantus žeidžia ir tai, jog jie kaip pėstininkai bus naudojami būsimosiose JK ir ES derybose dėl „Brexit“, kurios turėtų prasidėti po poros mėnesių.
Nuo birželio mėnesio pabaigos, po „Brexit“ lėmusio referendumo, Anglijoje ir Velse užregistruota beveik 5,5 tūkst. nepykantos nusikaltimų. Galimai dėl šių motyvų du nusikaltimai baigėsi mirtimis: vasaros pabaigoje Harlow mieste mirtinai sumuštas lenkas, vėliau Rytų Londone – imigrantas iš Čekijos.
 
 
  

Žymos: Imigrantai, neapykantos nusikaltimai

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Niekas taip negadina taikinio, kaip šūvis.