Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2010-11-15

Išeiviai prarado apie 20 mln. Lt

  
Išeiviai prarado apie 20 mln. Lt

Užsienyje dirbę Lietuvos piliečiai nesusigrąžindami mokesčių kasmet praranda dešimtis milijonų litų. Pasak mokesčių grąžinimo bendrovės „RT Tax“, ypač daug pinigų praranda išvykstantieji iš kaimiškų Lietuvos vietovių.

„Šiais metais į užsienį dirbti išvykę lietuviai nesusigrąžino maždaug 20 mln. litų. Deja, žmonės vis dar galvoja, kad sumos nėra didelės, o pinigų susigrąžinimo procedūros pernelyg sudėtingos“, – apgailestauja „RT Tax“ direktorius Žydrūnas Janušauskas.
„RT Tax“ duomenimis, iš Lietuvos dirbti į užsienį kasmet išvyksta apie 60-80 tūkst. žmonių, o sugrįžta – apie 20-30 tūkst. Apie 40-45 proc. visų dirbusiųjų užsienyje Lietuvos piliečių nesusigrąžina ten sumokėtų mokesčių. Jei tarp iš miestų išvykusiųjų mokesčių nesusigrąžina vos 15 proc., tai tarp išvykusių iš kaimiškų vietovių tokių yra daugiau nei 65 proc.
 
Pasak „RT Tax“ vadovo, daugiausiai mokesčių nesusigrąžina lietuviai dirbantys Didžiojoje Britanijoje, Airijoje ir Norvegijoje. Visai kitokia situacija yra su lietuviais dirbančiais JAV.
„Mokesčių susigrąžinimo rodiklius lemia išvykusių lietuvių išsilavinimas ir bendras išprusimas. Jei JAV daugiausiai dirba studentai, tai Didžiojoje Britanijoje – dauguma net vidurinio išsilavinimo neturinčių lietuvių. Nors ir mokesčių grąžinimo paraiškų patiems pildyti nereikia, tačiau didelę įtaką daro pats požiūris ir atitinkamos aplinkos nuomonė“, – teigia Ž. Janušauskas.
 
Pasak jo, atitinkamos valstybinės institucijos galėtų skirti daugiau dėmesio šiai problemai ir pasirūpinti, kad kuo daugiau žmonių sužinotų apie mokesčių susigrąžinimo galimybę ir naudą. Tai būtų abipusė nauda: tiek daugeliui į Lietuvą grįžusių šeimų, tiek visai valstybei, nes šie pinigai būtų išleisti vidaus rinkoje. „RT Tax“ duomenimis, vidutinė grąžinamų mokesčių suma yra apie 2 000 litų.
 
 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Alus turi moteriškų hormonų – po 3 bokalų imi blogai vairuoti, po 5 bokalų pradedi juoktis iš menkniekių, o po 10 bokalų gali šlapintis tik pritūpęs.