Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2014-06-25

Išmaniųjų telefonų programėlė teikia informaciją apie ES kelių eismo taisykles

  
Išmaniųjų telefonų programėlė teikia informaciją apie ES kelių eismo taisykles Naujoji programėlė primena keliaujantiems vairuotojams užsisegti saugos diržus.

Kaip ribojamas greitis Ispanijos keliuose? Ar Švedijoje dviratininkas privalo dėvėti šalmą? Kokias saugos priemones reikia turėti automobilyje Slovakijoje? Nuo šiol tokią informaciją atostogautojai ras greitai. Ją paruoštą naudoti jie gaus išmaniajame telefone įsidiegę Europos Komisijos programėlę Going Abroad.

 22 kalbomis veikianti programėlė tinka iPhone, iPad, Google Android ir Microsoft Windows prietaisams. Be svarbiausios informacijos apie eismo saugą visose ES šalyse, programėlėje taip pat veikia viktorina ir atminties lavinimo žaidimas, kad ilgoje kelionėje keleiviai nenuobodžiautų. Žinoma, programėle neturėtumėte naudotis vairuodami – tegul informacijos ieško keleiviai arba raskite ją patys sustoję pailsėti.
Už transportą atsakingas Europos Komisijos pirmininko pavaduotojas Siimas Kallasas sakė: „Per vasaros atostogas eismas Europos keliuose judriausias. Automobiliu išvažiuoti į užsienį lengva, tačiau daug kas nesusimąsto, kad eismo taisyklės ir kelio ženklai Europos Sąjungoje nevienodi. Kad ši rizika būtų kuo mažesnė, programėlėje Going Abroad pateikiamą informaciją lengva ir patogu naudoti.“
 
Programėlės informacija aprėpia visas su didžiausia avarijos rizika susijusias temas, įskaitant greičio ir alkoholio vartojimo ribas, šviesoforus ir mobiliųjų telefonų naudojimą. Programėle automobilių vairuotojams primenamas įpareigojimas segėti saugos diržą, dviratininkams ir motociklininkams – dėvėti šalmą.
 
  

Žymos: Kelionės, Europos Komisija, Europos Sąjunga

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Grįžta Petriukas namo, ir mama jo klausia:
– Petriuk, kodėl tu šlapias?
– Mes su Jonuku žaidėm ,,Šuo ir krūmas“, tai aš buvau krūmas...