Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2017-08-23

JK bandė deportuoti už brito ištekėjusią, mokesčius mokančią ES pilietę

  
JK bandė deportuoti už brito ištekėjusią, mokesčius mokančią ES pilietę
© Facebook nuotr.
E.J. Holmberg yra ES pilietė ir JK gyvena ir dirba legaliai.
E.J. Holmberg nusprendė nebešvaistyti pinigų ir nebetęsė rezidento aplikacijos proceso, nes teisiškai jis jai iš tiesų nereikalingas.

Aukštas pareigas užimanti Londono Queen Mary universiteto istorikė Dr. Eva Johanna Holmberg negalėjo patikėti savo akimis, kai praėjusį ketvirtadienį iš Vidaus reikalų ministerija (angl. Home Office), gavo prašymą nedelsiant palikti šalį.

Iš Suomijos kilusią istorijos mokslų daktarę į šalį prisivyliojo Londono Queen Mary universitetas. Čia moteris legaliai dirba, moka mokesčius ir gyvena su britu vyru.
Kaip žurnalistams pasakojo pati E.J. Holmberg, po referendumo dėl „Brexit” „dėl šventos ramybės” moteris nusprendė pateikti dokumentus gauti rezidento JK statusą nepaisant to, kad yra ES pilietė ir gali legaliai gyventi šalyje be jokių papildomų dokumentų.
 
Vidaus reikalų ministerija moters prašymą atnetė dėl „tecninių priežasčių”. E.J. Holmberg nusprendė nebešvaistyti pinigų ir nebetęsė rezidento aplikacijos proceso, nes teisiškai jis jai iš tiesų nereikalingas.
 
Tačiau praėjusį ketvirtadienį istorikė sulaukė nemalonaus laiško, kuriame buvo dėstoma, jog nepateikus papildomų dokumentų Vidaus reikalų ministerija priėmė sprendimą moterį deportuoti.
 
E.J. Holmberg duotas vienas mėnesis šalį palikti savo valia, o kitu atveju grasinama suėmimu ir priverstine deportacija iš šalies.
 
„Tokie veiksmai bet kokį žmogų priverčia jaustis nusikaltėliu. Net nusikaltėliai turi teises, kurių turi būti laikomasi. Kaip ES pilietis gali būti deportuotas iš JK”, - E.J. Holmberg stebėjosi JK migracijos tarnybos elgesiu.
 
Vidaus reikalų atstovas komentavo, kad įvyko klaida, o E.J.Holmberg neturėjo sulaukti tokio laiško.
Pasak valdininko, apie šimtas asmenų klaidingai sulaukė panašių grasinimų. Šiuo metu siunčiami laiškai, kurie šių asmenų atsiprašo už nesusipratimą.
 
 
 
 
 
  

Žymos: Deportacija, brexit, es piliečiai

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Meistras įdėmiai nužvelgia klientą:
– Jums laikrodį pataisyti pagal kainoraštį ar geriau?