Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   Independent.co.uk   |   2017-04-27

JK galėtų priimti dešimt kartų daugiau pabėgėlių vaikų

  
JK galėtų priimti dešimt kartų daugiau pabėgėlių vaikų
© Reuters
Vidaus reikalų ministerija paskelbė melagingus skaičius dėl pabėgėlių vaikų priėmimo.
Neperkelti pabėgėlių vaikai be tėvų ir toliau gyvena klaikiomis sąlygomis Calais stovyklose, nors galėtų būti apgyvendinti britų šeimose.

Jungtinės Karalystės (JK) Vidaus reikalų ministerija kaltinama melavusi apie šalies galimybes priimti pabėgėlių vaikus, nelydimus suaugusių šeimos narių.

Ministerija pranešė, kad šiuo metu šalyje namus surasti įmanoma ne daugiau, nei 130 be tėvų atvykusiems mažamečiams iš Europos.
Labdaros organizacijos, besirūpinančios atvykusiais vaikais paskaičiavo, jog ministerijos nurodyti skaičiai dešimt kartų mažesni ir neatspindi realybės. Didžiausia šalyje įvaikinimo organizacija „Tact Care“ paskelbė, jog vietoje dabar nurodytų 130-ies pabėgėlių vaikų būtų galima namus surasti dar 1300 mažamečių.
 
Organizacija, kuri kasmet naujose šeimose apgyvendina 30-70 pabėgėlių vaikų, priekaištauja valstybinei organizacijai tiesiog išgalvojus skaičius. Kaip skelbė Independent.co.uk, Vidaus reikalų ministerija nepasikonsultavo su atsakingomis institucijomis ir neišsiaiškino, kiek atvykėlių iš Europos jos gali priimti.
 
Pernai Vidaus reikalų ministerija ir Vaikų rūpybos asociacija susitarė dėl įvaikinimo schemos pabėgėliams. Dauguma savivaldybių gali priimti kur kas daugiau vaikų ir, kaip teigia organizacija „Tact Care“, ministerija tai žino, todėl nuolat meluoja.
 
„Jie neturi veikiančio proceso ir neklausia kiekvienos savivaldybės, kiek vietų būtų galima rasti. Kalbėjau su daugybe vaikų rūpybos departamentų ir labdaros organizacijų skirtingose savivaldybėse ir visi sakė, kad jų niekas nesiteiravo apie turimas laisvas vietas“, - sakė „Tact Care“ vadovas Andy'is Elvinas.
 
Peržiūrėjus vietas savivaldybėse, pasak aktyvistų, tampa visiškai aišku, kad vietos yra dar daugybei vaikų. Neperkelti pabėgėlių vaikai be tėvų ir toliau gyvena klaikiomis sąlygomis Calais stovyklose, nors galėtų būti apgyvendinti britų šeimose.
 
  

Žymos: imigracija, Vaikai, pabėgėliai, Įvaikinimas

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Vyras ir žmona aiškinasi santykius:


– Aš tavimi rūpinausi! Kai tau buvo bloga, išviriau tau sriubos!


–O tu nieko nesumaišei? Taigi tu man pirma sriubos išvirei, o paskui man pasidarė bloga!