Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   theguardian.com   |   2018-10-05

Kalinio deportacija iš JK kelia aistras

  
Kalinio deportacija iš JK kelia aistras
© Fibonacci Blue nuotr.
Už deportuojamą vyrą mūru stoja visuomeninės organizacijos.
Į laisvę išėjęs vyras neskubėjo krautis lagamino

Buvęs kalinys bando sulaužyti nusistovėjusią tvarką, pagal kurią nuteistieji automatiškai deportuojami Jungtinės Karalystės.

Pagal JK įstatymus, kiekvienas nusikaltėlis, kuris į belangę pateko ilgiau nei metams, automatiškai išsiunčiamas iš šalies. Ši tvarka įsigaliojo 2007 metais, vadovaujantis ja nuo to laiko iš JK prievarta išsiųsti daugiau kaip 44 tūkst. nusikaltėlių.
Tačiau vienas iš jų sprendimo neskuba vykdyti, maža to, jis bando laužyti įsisenėjusią tvarką..
 
33 metų Hilary Ineomo-Marcusas už mokesčių nuslėpimą 2013 metais buvo nuteistas 2,3 metų laisvės atėmimo bausme, iš kurių belangėje praleido 15 mėnesių. Dėl to vyras pateko į kategoriją nuteistųjų, kurie be atskiro sprendimo deportuojami į kilmės šalį.
 
H. Ineomo-Marcusas į JK 1995 metais atvyko iš Nigerjos, per šį laiką jis įgijo Britanijos pilietybę, sukūrė šeimą su brite, britiškus pasus gavo ir kiti jo giminaičiai.
 
Tačiau į laisvę išėjęs vyras neskubėjo krautis lagamino ir kreipėsi į teismą, kuris nusprendė, jog kalėjime buvo pasiektas bausmės tikslas – perauklėti žmogų. Laikoma, kad H. Ineomo-Marcusas pasitaisė, mat dar būdamas už grotų ėmėsi visuomeninės veiklos, įkūrė pirmąją radijo stotį kaliniams.
Nuspręsta, kad jis net ir už grotų buvo naudingas visuomenei. Tačiau vidaus reikalų ministerija (Home Office) mano kitaip.
 
„Užsieniečiai, kurie pasinaudojo mūsų svetingumu ir įvykdė nusikaltimus JK, be jokios abejonės nusipelno deportacijos“, – pareiškė ministerijos atstovas.
 
Ministerija kreipėsi į dar aukštesnės instancijos teismą ir pasiekė, jog H. Ineomo-Marcusas būtų deportuotas – šalį vyras turėtų palikti per artimiausias savaites.
 
Tačiau į jo pusę stojo įvairios visuomeninės organizacijos, kurios pasiryžusios už H. Ineomo-Marcusą stoti mūru ir siekti, kad jis nebūtų prievarta išgabentas į Nigeriją, su kuria neva jau neturi jokių ryšių.
 
 
  

Žymos: Nusikaltimai , užsieniečiai, deportacija , anglijos kalėjimai, hilary ineomo marcus

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Močiutė skrybėlių parduotuvėje nusižiūri ypač prašmatnų modelį. „Su ja jūs iš karto atjaunėjote 20 metų“, – giria pardavėja.
Anūkas močiutei:
– Tada jos nepirk. Neteksi pensijos.