Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   BBC.com   |   2018-04-26

Kaltinimai: valdžia turi naujus imigrantų iškeldinimo planus

  
Kaltinimai: valdžia turi naujus imigrantų iškeldinimo planus
© flickr/Alisdare Hickson nuotr.
Teigiama, kad valdančioji partija bet kokia kaina nori iš šalies išsiųsti kuo daugiau svetimšalių.
Skelbiama, kad imigracijos kontrolieriai per metus privalėjo rasti mažiausiai 12 tūkst. imigrantų

Aiškėja, kodėl Jungtinės Karalystės imigracijos kontrolės pareigūnų veiksmai kartais yra sveiku protu sunkiai suvokiami – skelbiama, kad valdžia yra nustačiusi svetimšalių iškeldinimo kvotas, kurias reikia žūtbūt įvykdyti.

Tokias išvadas vienas parlamento komitetas skelbia po specialaus tyrimo, kuris buvo inicijuotas po to, kai padažnėjo neteisėti deportacijos atvejai, o pastaruoju metu jų buvo itin daug, kai iš šalies be jokio pagrindo susiruošta masiškai išsiųsti nemažai teisėtai gyvenančių imigrantų (apie tai galite skaityti čia).
Leiboristė parlamento narė Sarah Jones apkaltino šalies vidaus reikalų ministrę konservatorę Amber Rudd dėl to, kad valdžia nustatė specialius reikalavimus, kiek žmonių turi palikti JK.
 
Nelegaliai šalyje gyvenantys imigrantai JK gali palikti trimis keliais: savanoriškai, administraciniu nurodymu (kai neteisėtas jų buvimas įrodomas be teismo) arba deportacija.
 
BBC skelbia, kad imigracijos kontrolieriai per metus privalėjo rasti mažiausiai 12 tūkst. imigrantų, kurie JK paliktų savanoriškai, ši kvota buvo padalinta 19 vidaus reikalų ministerijai pavaldžių regioninių įstaigų, kurios neva privalėjo įvykdyti šį planą.
 
„Mums reikia žinoti, kokiu pagrindu tai vyko. Tie planai neabejotinai egzistavo“, – sakė S. Jones, dalyvavusi parlamento vidaus reikalų komiteto tyrime dėl pernelyg uolaus imigracijos kontrolierių darbo.
 
Ministrė A. Rudd atsakydama į tai pažadėjo atidžiai peržiūrėti parlamentarės turimus įrodymus, tačiau paneigė jos žodžius.
 
„Tokie planai neegzistavo. Mes dirbame ne taip.
Buvo kalbama nebent apie tai, kad reikia paspartinti nelegalių imigrantų išsiuntimą iš šalies, tačiau jokie skaičiai nebuvo nustatyti“, – sakė A. Rudd.
 
Ji taip pat paneigė spėjimą, kad nelegalių deportacijų antplūdis reiškia bet kokiais būdais pasiekti konservatorių anksčiau iškeltą idėją imigracijos srautus į JK sumažinti iki 100 tūkst. per metus.
 
Tai ši partija žadėjo dar prieš 2015 metų bendruosius rinkimus.
 
 
  

Žymos: deportacija , Amber Rudd, imigracijos kontrolė

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Specialistas, atsakingas už atominės elektrinės saugumą, pasakė „šakės“ dėl kišenėje iš parkerio išsiliejusio rašalo. Tačiau 15 jo kolegų visgi pražilo.