Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2011-02-07

Keleiviai vis dažniau juokauja apie bombas

  
Keleiviai vis dažniau juokauja apie bombas
© TVOU
Daugiausia neatsakingų pasisakymų apie pavojingus daiktus sulaukiama iš Lietuvos piliečių.

Nuo metų pradžios Tarptautiniame Vilniaus oro uoste registracijos ir aviacijos saugumo patikros metu 7 keleiviai pajuokavo, kad su savimi turi sprogmenų ar kitų pavojingų daiktų. Pernai per visus metus tokių incidentų buvo 11. Nors visi šie pranešimai buvo melagingi, toks elgesys oro uoste yra netoleruojamas ir vertinamas kaip reali grėsmė.

Tokie pajuokavimai kelią nerimą ir oro uostui, ir vežėjams, ir keleiviams, kurie skrenda tuo pačiu skrydžiu su neatsakingai pajuokauti nusprendusiu piliečiu. Todėl išgirdus tokį pranešimą ar pasisakymą, tarnybos, užtikrinančios skrydžių saugumą, nedelsiant imasi veiksmų.
„Išgirdus tokį keleivio pranešimą, apie tai informuojama orlaivio įgula, kuri sprendžia, ar taip „pajuokavusį“ keleivį priimti skrydžiui. Apie tai pranešama ir policijai. Jei orlaivio vadas nusprendžia, kad keleivis negali skristi, jo kelionė dar neprasidėjusi baigiasi Vilniaus oro uoste“, - pasakoja oro uosto Aviacijos saugumo departamento direktorius Ričardas Martinaitis.
 
Pasak jo, tokie incidentai oro uoste be to, turi ir ilgalaikes pasekmes. Jei asmuo panorės įsidarbinti oro uoste, ar oro uosto teritorijoje veikiančioje įmonėje, kur reikalingas specialus oro uosto leidimas, jis neturės tokios galimybės, nes jo pavardė bus tarp nepageidaujamų asmenų.
 
R.Martinaičio teigimu, dėl tokių incidentų ir vieno keleivio papildomos patikros skrydžiai nėra užlaikomi. Daugiausia neatsakingų pasisakymų apie pavojingus daiktus sulaukiama iš Lietuvos piliečių.
 
Oro uosto teritorijoje ir orlaiviuose taip pat netoleruojamas ir agresyvus neblaivių keleivių elgesys, viešosios tvarkos pažeidimai. Už tokius nusižengimus gresia administracinė atsakomybė ir baudos. Oro linijų bendrovės turi teisę atsisakyti vežti agresyviai besielgiančius ir neblaivius asmenis.
  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Kas yra geriausias keturkojis žmogaus draugas?
- Fotelis