Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com inf.   |   2011-10-05

Leičesterio universiteto profesorius: darbo migrantai nebūtinai tampa laimingesni

  
Leičesterio universiteto profesorius: darbo migrantai nebūtinai tampa laimingesni Anot profesoriaus, laimė dažnai būna arčiau nei žmogus galvoja.

Apie migraciją Lietuvoje kalbama daug, tačiau viešoje erdvėje skambantys apibendrinimai dažnai gali neatitikti tikrovės. Pavyzdžiui, 2010 metais Tarptautinės migracijos organizacijos (TMO) daryta apklausa parodė, kad trečdalis Lietuvos gyventojų mano, jog į Lietuvą daugiausia imigruoja Kinijos piliečių.

Tuo tarpu statistiniai duomenys rodo, kad kinų atvyksta mažai (2010 m. atvyko tik 23 Kinijos piliečiai), o absoliuti dalis imigruojančių asmenų yra grįžtantys Lietuvos piliečiai. Tokie įsitikinimai sukuria nepagrįstas baimes dėl užsieniečių imigracijos.
„Suprasdami, kad naujausią patikimą informaciją apie migraciją rasti yra sunku, nusprendėme sukurti svetainę, kurioje statistika pateikiama grafiškai, visiems suprantama kalba. Tikimės, kad tai prisidės prie objektyvesnių ir gilesnių diskusijų migracijos tema“, – sakė A.Sipavičienė.
 
Svetainėje „Migracija skaičiais“ statistinė informacija pateikiama atsakant į dažnai kylančius klausimus: „ar daug Lietuvoje imigrantų“, „kur išvyksta lietuviai“, „ką užsieniečiai veikia Lietuvoje“ ir pan. Atsakymai pateikiami žemėlapių, grafikų pavidalu.
 
Tačiau anot Tarptautinės migracijos organizacijos, vien faktus žinoti nepakanka. Organizacija, kuri šiemet švenčia 60-tas įkūrimo metines, skatina diskutuoti ir apie tai, ar migracija yra vienintelis sprendimas siekiant susikurti geresnį gyvenimą.
 
Kaip rodo organizacijos kvietimu Lietuvoje viešėjusio Leičesterio universiteto profesoriaus David Bartram atlikti tyrimai, migracija nebūtinai atneša laimės. Anot dr. D. Bartram, darbo migrantai, net ir gaunantys gerokai didesnį atlygimą svetur, nebūtinai tampa laimingesni. Taip yra todėl, kad išvykę emigrantai, nors ir gaudami gerokai didesnes pajamas, netenka svarbių dalykų – dažnai gyvena atskirai nuo šeimos, dirba žemesnės kvalifikacijos darbą, sunkiai pritampa naujoje aplinkoje. Anot profesoriaus, laimė dažnai būna arčiau nei žmogus galvoja.
 
Tarptautinės migracijos organizacijos (TMO) Vilniaus biuras kartu su LR Vyriausybe pristato svetainę 123.emn.lt, kurioje pateikiama svarbiausia statistinė informacija apie migraciją. Pasak TMO Vilniaus biuro vadovės Audros Sipavičienės, tikimasi, kad ši iniciatyva prisidės prie faktais, o ne emocijomis paremtos diskusijos apie migraciją.
 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Per dykumą bėga šuo ir murma:
– Jeigu nerasiu medžio, apsisisiosiu...