Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   theguardian.com   |   2018-04-12

Ligos simuliavimu apkaltinta moteris netrukus mirė

  
Ligos simuliavimu apkaltinta moteris netrukus mirė
© Wikipedia nuotr.
Imigracijos kontrolieriai nepatikėjo, kad sulaikytoji pasijuto blogai.
Gedintį jos vyrą dar labiau įsiutino imigracijos kontrolę vykdančių pareigūnų elgesys

Kai iš Jungtinės Karalystės deportuojama moteris susmuko, imigracijos kontrolės pareigūnai apkaltino ją ligos simuliavimu norint išvengti išsiuntimo iš šalies. Tačiau Londono gyventoja nemelavo – ji dėl negalavimų netrukus mirė.

Iš Pietų Afrikos Respublikos (PAR) kilusi 35 metų Nancy Motsamai JK gyveno ilgiau nei dešimtmetį, tačiau šių metų kovo pradžioje jai iškilo grėsmė būti išsiųstai iš šalies – tai paaiškėjo, kai moteris ir bendraamžis jos sutuoktinis ėmė rūpintis vizos atnaujinimu, privalėjo nuolat registruotis.
Tvarkantis būtinus dokumentus kovo 7-ąją vidaus reikalų ministerijai pavaldžioje įstaigoje Vakarų Londone apsilankiusi N. Motsamai išgirdo, kad ji bus tą pačią dieną prievarta įsodinta į lėktuvą ir išskraidinta į PAR. Apie tai ji neva buvo informuota prieš dvi dienas.
 
Pareigūnai nejuokavo – vėliau Nancy ir jos vyrą Fusi nuvežė į Heathrow oro uostą. Šio objekto patalpose moteris pasijuto blogai ir koridoriuje susmuko, tačiau lydintys pareigūnai liepė nesimuliuoti ir pagrasino, jog antrankiais surakins kojas, rankas ir į lėktuvą tiesiog įneš.
 
Vis dėlto vėliau nutarta, kad sutuoktinių pora iš šalies bus išsiųsta kitą dieną, o Nancy ir Fuji buvo nusiųsti į imigrantų sulaikymo centrą. Ten dirbanti slaugė nutarė, kad moters dėl sveikatos būklės čia laikyti negalima, tačiau darbuotojos vadovas nutarė, kad pora praleis centre naktį.
 
Kitą dieną sutuoktiniai išleisti. Kovo 12-ąją N. Motsamai mirė nuo plaučių embolijos.
Gedintį jos vyrą dar labiau įsiutino imigracijos kontrolę vykdančių pareigūnų elgesys – praėjus porai savaičių po žmonos mirties sulaukta jai adresuotos žinios, kad N. Motsamai balandžio 5-ąją privalo atvykti užsiregistruoti į vieną iš įstaigų.
 
Taip pat buvo grasinama, jog to nepadarius laukia bauda.
 
Vidaus reikalų ministerijos atstovas spaudai pripažino šį faktą ir tikino, kad tai buvo automatinės sistemos klaida.
 
„Užjaučiame ponios Motsamai šeimą šiuo sunkiu metu.
 
Prisiimame atsakomybę už sulaikytųjų sveikatą ir gerovę, jeigu sulaukiame skundų dėl to, kad nebuvo užtikrinti aukščiausi standartai, juos išsamiai tiriame“, – pareiškė jis.
 
Anot velionės advokatės Lindos Appiah, N. Motsamai buvo apskundusi kovo 5-osios nutarimą ją deportuoti. Tuo tarpu bendruomenės, kuriai priklausė velionė, atstovai pareiškė, jog ši byla tik dar kartą patvirtino, kad imigraciją kontroliuojančių JK įstaigų administracijose karaliauja chaosas, dėl kurio kenčia niekuo dėti žmonės.
 
  

Žymos: deportacija , savijauta, mirtis , imigracijos kontrolė

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Susitinka du draugai.
– Tu žinai, kas buvo Da Vinčis, Mikelandželas, Rubensas, Rembrantas?
– Ne.
– O kas buvo Vivaldis, Bachas, Bethovenas, Bramsas?
– Irgi ne.
– O aš žinau, nes vaikštau į koncertus, parodas, muziejus!
– Šaunuolis. O ar žinai, kas yra Žibartas Ramanauskas?
– Ne. O kas jis?
– Jis tas, kuris ateina pas tavo žmoną, kai tu būni koncertuose, parodose, muziejuose...