Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   BBC   |   2015-02-09

Londone parduodamas mirtinas alkoholis

  
Londone parduodamas mirtinas alkoholis
© Flickr nuotr.
Imigrantai iš šalių, kur leidžiama varyti naminukę, tradiją atvežė ir į Londoną

Kriminalinės gaujos Londone verda nelegalią ir mirtį nešančią naminukę bei parduoda ją imigrantams, atskleidė BBC tyrimas.

BBC programos „London’s Inside Out” žurnalistai inflitravosi į dvi grupuote, viena kurių nelegalų alkoholį pardavinėjo imigrantams.
Per tyrimą paaiškėjo, kad viena nelegalios naminukės varykla vakarų Londone per mėnesį iš karčiosios pardavimų užsidirba apie 500 svarų.
 
BBC komanda Londone iš viso aptiko aštuonias nelegalias varyklas. Žurnalistams pranešta apie dar keturias vietas, kur galimai verdama naminė. Gaujos naminukę dažniausia esą varo prasčiausiuose ir pavojingiausiuose rajonuose.
 
„Ten, iš kur aš atvykęs, tokia veikla – legali,” – sakė rumunas Kostaz, atsakingas už varyklą Southalle, - „Namuose galime gamintis romą ir jį parduoti. Tą tradiciją atsivežėme ir čia.”
 
Jungtinėje Karalystėje distiliuoti ir parduoti alkpholį be licenzijos draudžiama.
 
Už mokesčių ir muitų surinkimą atsakinga „HM Revenue and Customs” institucija paskelbė, kad kai kuriai nelegaliai degtinei gaminti naudojamas antifrizas ir langų valymo skystis.
 
„Nelegalaus alkoholio vartojimas gali turėti itin rimtų pasekmių sveikatai, o tokio alkoholio gamyba yra labai pavojinga veikla,” – pranešime paskelbė mokesčių ir muitų priežiūros institucija.
„Nelagalaus alkoholio vartojimas gali sukelti aklumą, kepenų nepakankamumą ir netgi mirtį,” – įspėjo specialistai.
 
Tačiau nelegalią degtinę Londone varo imigrantai iš šalių, kuriuose įstatymai šiuo klausimu yra ne tokie griežti.
 
Kai kurios nelegalios degtinės varyklos per dieną gali pagaminti keletą litrų viskio, degtinės ar romo vos už tris svarus.
 
Žurnalistai kalbėjosi su nelegalų viskį daugiau nei metus vartojančiais imigrantais, kurie prisipažino tokiam alkoholiui savo jėgomis jau nebegalintys atsispirti.
 
  

Žymos: Mirtis, Imigrantai, Nelegali degtinė

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Girtas žmogus bando užsėsti ant arklio, tačiau jam vis nesiseka. Tada jis pradeda prašyti pagalbos visų šventųjų iš eilės:
– Šventas Petrai, padėk! Šventas Mykolai, padėk! Šventas Grigorijau, padėk!
Pagaliau, sukaupęs visas jėgas, jis dar kartą bando, tačiau persistengia ir perskrenda į kitą arklio pusę.
– Ramiau, ramiau! –sušunka jis. – Ne visi iš karto!