Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   theguardian.com   |   2017-01-10

Ministerijos laiškas šokiravo ES piliečius

  
Ministerijos laiškas šokiravo ES piliečius
© Flickr.com nuotr.
JK gyvenančių europiečių ateitis lieka neužtikrinta.
Kažin, ar mes jau apskritai laikomi žmonėmis. Juk mes – derybinė medžiaga.

Jungtinėje Karalystėje gyvenančių Europos Sąjungos piliečių teises atstovaujanti grupė buvo šokiruota laiško, gauto iš vidaus reikalų ministerijos.

Grupė „The 3 millions“ anksčiau raštu ministerijos teiravosi, ar jie ES piliečiai gali būti tikri dėl pasilikimo JK ateityje. Vyriausybės atstovai imigrantų poziciją vienijančiai organizacijai atsakė, kad negali vienašališkai užtikrinti svetimšaliams teisės pasilikti Jungtinėje Karalystėje po „Brexit“, nors anksčiau valdžia kalbėjo kitaip.
Vidaus reikalų ministrės Amber Rudd atsakyme teigiama, jog toks veiksmas sumažintų JK derybinį kapitalą šaliai traukiantis iš ES. Aiškinama, kad to padaryti negalima tol, ES negarantuoja britų teisių užtikrinimo kitose bendrijos šalyse.
 
„Užėmę tokią poziciją turėtumėme neabejotiną trūkumą derybose“, – aiškina už imigracijos politiką atsakingas ministerijos valdininkas, taip pat pridedama, jog europiečių indėlis į JK ekonomiką ir visuomenę yra neįkainojamas.
 
„Dabar mes esame „derybinis kapitalas“. Kaip jums atinka toks įvertinimas? – Ironiškai komentavo ministerijos atsakymą grupės „The 3 millions“ vadovas Nicolas Hatton. – Jie turėtų būti pasiruošę įregistruoti 3 milijonus žmonių bet kokios derybų baigties atveju, o ne laukti jų pradžios ir tik tada spręsti.
 
Šiuo metu jie gavo 100 tūkst. prašymų likti šalyje ir sistema – jau perkrauta, ji neveikia. O kas bus, kai prašymus pateiks 3 milijonai? Užuot radę atsakymą, jie kiša galvas į smėlį. Tokia jų taktika šokiruoja.“
 
Grupė jau anksčiau viešai įspėjo, kad dėl neaiškios JK pozicijos ES piliečių atžvilgiu europiečiai, kurių šalyje yra apie 3 milijonus, šiandien negali planuoti ateities, o britai su jais gali pasielgti, kaip nori – netgi deportuoti.
 
„Kažin, ar mes jau apskritai laikomi žmonėmis. Juk mes – derybinė medžiaga“, – tokiomis ir panašiomis mintimis dalijasi grupės nariai.
  

Žymos: Derybos, brexit, es piliečiai

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Bendrabutyje šnekasi studentai.


– Gal reikėtų kiaulę auginti?


– Ką tu, smarvė, purvas...


– Nieko tokio – pripras.