Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   BBC.com   |   2018-08-21

Ministras paskelbė žinią deportuotiesiems

  
Ministras paskelbė žinią deportuotiesiems
© Flickr/Imperial Visas nuotr.
Tik maža dalis deportuotojų galės sugrįžti.
Neteisėtai deportuotieji taip pat sulaukė oficialaus valstybės atriprašymo

Jungtinės Karalystės vidaus reikalų ministerijoje (Home Office) peržiūrėjus beveik 12 tūkst. deportacijos bylų paaiškėjo, kad dalis žmonių iš šalies išsiųsti neteisėtai.

Antradienį ministerijai vadovaujantis Savidas Javidas paskelbė tyrimo dėl neteisėtų deportacijų bangos rezultatus. Skandalas šalyje kilo šių metų pavasarį paaiškėjus, kad JK valdžia pradangino dokumentus, kurie įrodo iš Karibų regiono kilusių piliečių teisėtą buvimą Britanijoje.
Šiuos žmones britai pakvietė atvykti po antrojo pasaulinio karo, svetimšaliai padėjo atstatyti JK bei užpildyti trūkstamas darbo vietas ir mainais gavo teisę čia pasilikti. Tačiau dingus tai įrodančius dokumentams tūkstančiai žmonių buvo deportuoti iš šalies.
 
Skandalas išvertė iš posto vidaus reikalų ministrę Amber Rudd, o jos įpėdinis S. Javidas pažadėjo peržiūrėti deportacijos bylas.
 
Antradienį jis paskelbė, kad tyrimo metu peržiūrėjus 11,8 tūkst. bylų nustatyta, kad 18 žmonių turėjo teisę būti šalyje, todėl jiems ne tik bus leista sugrįžti, bet ir bus apmokėtos jų kelionių išlaidos bei kompensacijos.
 
Neteisėtai deportuotieji taip pat sulaukė oficialaus valstybės atriprašymo.
Jie yra vadinami „Windrush“ karta, mat būtent taip pavadintas laivas atplukdė pirmuosius naujakurius iš Karibų regiono.
 
Tuo tarpu žmogaus teises ginančios organizacijos „Amnesty International“ atstovai pareiškė nusivylimą, kad britų valdžia rado „tik“ 18 neteisėtai deportuotų žmonių – esą jų yra kur kas daugiau.
 
Jos atstovas išreiškė abejonę, ar britų valdžia teisingai suvokia tikrąjį problemos mastą.
 
  

Žymos: imigracija, Kompensacija, Deportacija, windrush

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Vyras išėjo į darbą, o žmona tuo metu pasikvietė tris meilužius ir linksminasi. Staiga – skambutis į duris. Žmona sukiša meilužius į maišus ir palieka koridoriuje. Įgriūna vyras. „Kas čia?“ – klausia rodydamas į maišus. „Tavo motina iš kaimo dovanų atsiuntė“, – atsako žmona. Prieina vyras prie pirmo maišo. Bum koja į jį. „Kriu kriu“, – pasigirsta iš maišo. „Kiaulė? Gerai!“ Bum į kitą. „Kukariekū!“ „Taip, gaidys.“ Bum į trečią. Tyla. Bum bum bum. Tyla. Vyras susinervina: bum bum bum bum bum. Pagaliau iš maišo pasigirsta: „Bulvės čia, bulvės...“