Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2013-08-07

Nuo imigrantų Maltą išgelbėjo Italija

  
Nuo imigrantų Maltą išgelbėjo Italija 102 imigrantai išsilaipins ne Maltoje, bet Italijoje.

Daugiau nei šimtą žmonių iš Afrikos sutiko priimti Italija taip išspręsdama susidariusią sudėtingą situaciją, kai tą padaryti atsisakė Malta.

Šią savaitę netoli Maltos teritorinių vandenų atplaukė tanklaivis, registruotas Liberijoje, su 102 imigrantais. Visų jų tikslas buvo pasilikti Europoje, tačiau maža Viduržemio jūros valstybė atsisakė juos priimti, nes jai vienai per sunku susidoroti su dideliais imigrantų srautais.
Nors Malta jau anksčiau perspėjo Europos Sąjungą (ES), kad neketina viena prisiimti visų su imigrantais kylančių finansinių ir kitokių problemų, ES pastarosiomis dienomis darė didelį spaudimą Maltai. Bet kaip pranešė BBC, ši nepasidavė. Maltos valdžios atstovai siūlė imigrantus grąžinti atgal į Libiją, iš kur jie, kaip manoma, ir buvo visi paimti. Jie taip pat tvirtino, kad jeigu Malta nusileis, ir afrikiečiai galės išsilaipinti šioje valstybėje, tai bus blogas precedentas ir imigrantų srautai dar labiau išaugs.
 
Anksčiau buvo skelbta, kad tanklaivyje sužeistųjų nėra, o sąlygos geros. Šiomis dienomis BBC pranešė, kad laive vis delto yra viena sužeista moteris, keturios – nėščios, o skubios pagalbos reikia ir penkių mėnesių kūdikiui.
 
Tačiau Malta ir toliau laikėsi savo pozicijos: „Vadinkite mus žiauriais, beširdžiais, bet mes negalime išspręsti vieni šios problemos“.
 
„Tiesa“ primena, kad į Maltą dažnai jūra atplaukia laivai pilni žmonių, kurie dažniausiai yra gimę Afrikoje. Štai per paskutinį mėnesį jų skaičius pasiekė tūkstantį ir tai perpildė mažos valstybės kantrybės taurę.
  

Žymos: Italija, Migracija, Emigrantai

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Atsikeli ryte ir matai užrašą: „nuo rytojaus pradedu sportuoti“. Ir galvoji „kaip gerai, kad

rytoj, o ne šiandien“.