Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com, Bbc.com   |   2019-03-07

Penktadienis – paskutinė diena atnaujinti pasus

  
Penktadienis – paskutinė diena atnaujinti pasus
© Flickr.com

Jei Britanija iš Europos Sąjungos išstos neturėdama plano, milijonams JK piliečių gali būti uždrausta patekti į kitas Europs šalis, nebent jie iki penktadienio dar spės užsiregistruoti pasų atnaujinimui, praneša vartotojų grupė.

Atostogautojai ir verslininkai, dažnai keliaujantis į kitas valstybes, patekdami į Šengeno zonai priklausančias šalis, tokias kaip Prancūzija, Ispanija ir Italija be kt., rizikuoja pažeisti nemažai taisyklių. Dažniausiai į šias šalis atvykusių asmenų pasai privalo galioti dar mažiausiai pusę metų.
Visai neseniai paaiškėjo, kad šis laikotarpis turi būti pratęstas mažiausiai devyniais mėnesiais.Tai reiškia, kad jei artimiausiu metu planuojate keliauti į kitas Europos šalis, jūsų pasas turi galioti mažiausiai 15 mėnesių. Jei asmens dokumento galiojimo laikas trumpesnis, planai gali sugriūti ir jums tiesiog bus uždrausta patekti į užsienio valstybę. 
 
Skelbiama, kad maždaug 3.5 mln. britų vis dar turi pasus, kurie netrukus neatitiks šių taisyklių.
 
Vartotojų grupė priminė, kad liko vos trys savaitė iki planuojamo JK išstojimo iš ES. Būtent tiek laiko užtrunka pagaminti ir atsiųsti naujus pasus.
 
Laiku neatlikus būtinų veiksmų, gali sugriūti jūsų atostogų ar darbo planai. Gali nutikti ir taip, kad įstrigsite prie išvykimo vartų, jei laiku neatnaujinsite asmens dokumentų. Tie, kas artimiausiu metu planuoja keliauti, turėtų nieko nelaukti ir jau dabar užsiregistruoti paso atnaujinimui.
  

Žymos: Kelionės, Pasai, brexit

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Sudūžta lėktuvas. Tyrimų specialistai randa juodą dėžę. Perklauso. Paskutiniai įrašyti žodžiai, piloto balsas:
– Žiūrėkit kaip moku...