Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com inf.   |   2012-01-16

Per Prancūziją važiuojantiems vairuotojams – reikalavimas turėti asmeninį alkotesterį

  
Per Prancūziją važiuojantiems vairuotojams – reikalavimas turėti asmeninį alkotesterį Nuo pavasario vairuotojai Prancūzijoje bus skatinami patys pasitikrinti savo blaivumą.

Nuo pavasario keliaujantiems automobiliais per Prancūziją teks su savimi turėti asmeninį alkotesterį. Tai liečia ir vairuotojus, kurie per šią šalį keliaus tranzitu, pavyzdžiui, iš Anglijos į Lietuvą.

Prancūzai praneša, kad reikalavimus atitinkančių alkotesterių kainos bus nedidelės – apie du eurus. Jeigu vairuotojas policijai nepateiks alkotesterio, jis gali būti nubaustas 17 eurų bauda. Keleivius maršrutu Anglija-Prancūzija plukdanti „DFDS Seaways”, atkreipia vairuotojų dėmesį, kad nauja tvarka įsigalios nuo kovo mėnesio.
Kelių eismo taisyklių pakeitimus inicijavo Prancūzijos prezidentas Nicolas Sarkozy. Šių alkotesterių parodymais policija nesirems nustatinėjant galimą vairuotojo girtumą. Tikimasi, kad patys išgėrę vairuotojai įpras pasitikrinti, ar jie gali vairuoti automobilį.
 
Prancūzijoje leistina alkoholio norma kraujyje yra 0,5 mg/ml. Bauda už vairavimą išgėrus šioje šalyje yra griežtos – pažeidėjui gali grėsti net iki dviejų metų kalėjimo.
 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Kai už buratino nugaros užsitrenkė kameros durys, teisėjas palaimingai atsiduso:
– Na va, pagaliau pasodinau medį...