Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2013-07-04

Rekomenduojama susilaikyti nuo kelionių į tam tikras Egipto vietas

  
Rekomenduojama susilaikyti nuo kelionių į tam tikras Egipto vietas Egiptas šiuo metu ne pati palankiausia vieta atostogoms.

Dėl sudėtingos politinės ir viešojo saugumo situacijos Egipte po liepos 3 dieną įvykusio prezidento Mohamedo Mursio nušalinimo Lietuvos užsienio reikalų ministerija rekomenduoja susilaikyti nuo kelionių į tam tikras Egipto vietas.

Šalyje išlieka aukšta protestų, riaušių ir kitų viešojo saugumo padėtį galinčių pabloginti įvykių tikimybė. Lietuvos piliečiams rekomenduojame susilaikyti nuo nebūtinų kelionių į didžiuosius Egipto miestus – Kairą, Aleksandriją, Suecą, Ismailiją, Port Saidą, bei rimtai įvertinti vykimo į kitus Egipto miestus ir regionus (išskyrus Raudonosios jūros kurortus) būtinybę.
Šalyje jau esantiems Lietuvos piliečiams rekomenduojama būti budriems, griežtai vengti bet kokių masinių susibūrimo vietų, demonstracijų, laikytis nustatytų apribojimų, atidžiai stebėti naujienų agentūrų pranešimus, visada su savimi turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.
 
Lietuvos piliečiai, šiuo metu esantys ar nuolat gyvenantys Egipte, bet neužsiregistravę Lietuvos Respublikos ambasadoje, kviečiami tai padaryti. Ambasados el. pašto adresas [email protected]; tel. +20 2 2736 6461.
 
Dėl bendros įtampos ir terorizmo grėsmės, užsieniečių pagrobimo ir smurto atvejų Sinajaus pusiasalyje, ypač pasienyje su Izraeliu ir Gazos ruožu, rekomenduojame susilaikyti nuo kelionių į Šiaurės Sinajaus provinciją ir pasienio regionus. Atkreipiame dėmesį, kad Egipto institucijos gali taikyti judėjimo apribojimus pasienyje su Izraeliu ir Gazos ruožu.
 
Rekomenduojame vengti išvykti iš Pietų Sinajuje esančių kurortų teritorijos, o keliaujant į Egipto pietuose esančius turistinius objektus ir miestus (Luksoras, Asvanas) rinktis oro transportą. Vykstantiems į pasienio su Libija ir Sudanu regionus patartina atsižvelgti į vietinių institucijų saugumo rekomendacijas ir perspėjimus.
 
Dėl nesankcionuotų kelių blokavimo atvejų visoje Egipto teritorijoje rekomenduojame vengti ilgų neorganizuotų kelionių sausuma, ypač tamsiu paros metu.
 
URM ir ambasada Egipte atidžiai stebi situaciją ir atsižvelgiant į įvykių raidą operatyviai informuos Lietuvos piliečius apie saugumo padėties pasikeitimus.
Prieš rengiantis į keliones, URM maloniai prašo piliečius visada perskaityti aktualias rekomendacijas URM svetainėje keliauk.urm.lt.
  

Žymos: Egiptas, Atostogos, Kelionės

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

„Po penkiasdešimties gyvenimas tik prasideda“, – pagalvojo jis ir įsipylė 50 g.