Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   theguardian.com   |   2018-05-17

Stabdo imigrantų banko sąskaitų tikrinimą

  
Stabdo imigrantų banko sąskaitų tikrinimą
© pixabay nuotr.
Įtartinų asmenų sąskaitos buvo blokuojamos.
Bankams nurodyta pranešti valdžios įstaigoms apie įtartinas sąskaitas, o tuomet darbo imtis privalo migracijos kontrolieriai

Nutraukiamas praėjusiais metais pradėtas ir kontraversiškai vertinamas šalies gyventojų bankų sąskaitų tikrinimas, skirtas nelegaliems imigrantams ieškoti.

Jungtinės Karalystės Vidaus reikalų ministerija praėjusių metų pabaigoje priėmė sprendimą, pagal kurį nutarta patikrinti apie 70 mln. gyventojams priklausančių bankų sąskaitų.
Taip siekta išsiaiškinti nelegalius imigrantus ir apsunkinti jiems gyvenimus įšaldant sąskaitas. Dažniausiai jomis nenustoja naudotis asmenys, iš JK neišvykę pasibaigus vizų galiojimo laikui, prieglobsčio prašę, bet negavę atvykėliai, dėl įvairių priežasčių deportuoti, tačiau šalies nepalikę žmonės.
 
Ši priemonė – tik viena iš daugelio, skirtų „sukurti nelegalams nedraugišką“ aplinką.
 
Bankams nurodyta pranešti valdžios įstaigoms apie įtartinas sąskaitas, o tuomet darbo imtis privalo migracijos kontrolieriai.
 
Tokiu būdu suradus nelegalą apribojama jo teisė naudotis sąskaitoje esančiomis lėšomis, bet jeigu jis savanoriškai sutinka palikti JK, pinigai grąžinami.
Tačiau po beveik 9 mėnesių ministerija paskelbė, kad ši priemonė daugiau nebus taikoma. Pareigūnai neatskleidžia, ar ji buvo efektyvi: nepranešama, kiek nelegalų rasta būtent tokiu būdu.
 
Nutraukti sąskaitų tikrinimą paskatino ir atvejai, kai nukentėjo nekalti žmonės – klaidingai identifikavus įtariamą asmenį buvo blokuojamos teisėtai JK gyvenančių asmenų sąskaitos.
 
  

Žymos: imigracijos kontrolė, nelegalūs imirantai, banko sąskaita

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Norite sutikti pavasarį su nauja ir visada madinga apranga? Armija laukia jūsų!