Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   theguardian.com   |   2017-06-28

Sulaikyti imigrantai šokdina valstybę

  
Sulaikyti imigrantai šokdina valstybę Sulaikymų centruose apgyventinti imigrantai imasi prieš valstybę teisinių veiksmų.
Dirbti sulaikytųjų niekas neverčia

Jungtinės Karalystės imigrantų centruose laikomi asmenys imasi teisinių veiksmų prieš valstybę dėl to, kad ši pernelyg menkai apmoka savanorišką darbą.

10 sulaikytųjų ir jų teisininkai rengiasi bylinėtis su vidaus reikalų ministerija (Home Office) dėl „vergiško darbo apmokėjimo“ – atvykėliams be apibrėžto statuso už savanoriško darbo valandą centre mokamas 1 svaras sterlingas.
Sulaikymo centruose laikinai apgyvendinami imigrantai gauna maitinimą, nedidelę kassavaitinę išmoką apsipirkti vietos parduotuvėje, taip pat laisva valia gali dirbti virtuvėje, valyti bendro naudojimo patalpas, švarinti aplinką ar atlikti kitus darbus. Taip sulaikytieji ne tik išlaisvinami nuo nuobodulio, bet ir gauna galimybę užsidirbti šiek tiek pinigų.
 
Tačiau grupelei sulaikytųjų iš Nigerijos, Jamaikos ir Lenkijos toks darbo užmokestis pasirodė vergiškas ir dėl to jie imasi teisinių veiksmų prieš valstybę.
 
„Išmoka sulaikytajam yra per maža įsigyti būtiniausiems dalykams parduotuvėje. Maisto kokybė čia tokia prasta, kad jis kartais tiesiog nevalgomas, todėl man reikia pinigų, kad galėčiau pavalgyti.
 
Dirbu, kad galėčiau išgyventi. Savo šalyje buvau studentas ir man nereikėjo valyti tualetų dėl to, kad išgyvenčiau. O čia aš neturiu kito pasirinkimo“, – kalbėjo vienas iš ieškovų.
 
Ministerijos atstovai leidiniui „The Guardian“ nurodė, kad svaras per valandą – gana aukštas apmokėjimo įkainis už darbą, kurio dirbti niekas neverčia. Primenama ir tai, kad sulaikytiesiems nereikia mokėti už maistą ir apgyvendinimą, o darbas tik pradeda prasiblaškyti.
 
Vis dėlto gali būti, kad apmokėjimo tarifai bus peržiūrėti, mat ministerija sulaukia daug sulaikytųjų teises ginančių organizacijų kritikos.
Palyginimui, JK kalėjimuose laisvės atėmimo bausmes atliekantiems asmenims už valandą darbo mokama 20 pensų.
 
  

Žymos: Darbo užmokestis, Imigrantai, imigracijos sulaikymo centras

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Vyras grįžta iš darbo pavargęs namo... Nueina į virtuvę, o ant stalo raštelis: „Brangusis, išėjau pas draugę, vakarienei žuvis, meškerė spintoje…“