Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   BBC   |   2017-06-15

Teismas: daugelis imigrantų deportuojami pažeidžiant jų teises

  
Teismas: daugelis imigrantų deportuojami pažeidžiant jų teises
© Flickr nuotr.
Vadinamąją taisyklę „deportuoti pirma, apeliuoti vėliau” pristatė Th.May.
Vadinamojo taisyklė „deportuoti pirma, apeliuoti vėliau” buvo pradėta naudoti po 2014-ųjų, kai priimtas naujasis Imigracijos įstatymas.

Jungtinės Karalystės Aukščiausiasis teismas nurodė, kad šalies Vyriausybės skatinama praktika, kai anksčiau teisti užsieniečiai iš šalies deportuojami prieš jiems suteikiant šansą pateikti apeliaciją – pažeidžia žmogaus teises.

Istorinėje byloje, kuri ateityje gali būti naudojama, kaip pavyzdys priimant panašius sprendimus, eismas nusprendė, kad dviejų imigrantų deportavimas prieš jiems suteikiant teisę apeliuoti, pažeidė anksčiau teistų asmenų teises, o apeliacija iš užsienio pripažinta nebe tokia pat veiksminga.
Vadinamojo taisyklė „deportuoti pirma, apeliuoti vėliau” buvo pradėta naudoti po 2014-ųjų, kai priimtas naujasis Imigracijos įstatymas.
 
Abu vyrai buvo nuteisti už su narkotikais susijusius nusikaltimus ir atliko laisvės atėmimo bausmes du ir tris metus.
 
2014-ųjų spalio mėnesį, tuomet vidaus rekalų sekretorės pareigas einanti Teresa May įsakė vyrus deportuoti į jų gimtasias šalis ir atmetė jų apeliacijas, teigiančias, kad deportacija pažeis jų teises į privatų gyvenimą bei šeimą JK.
 
Tuomet Th.May argumentavo, kad vyrų apeliacijas bus galima priimti tik juos deportavus į Keniją ir Jamaiką.
 
Tačiau 8 Europos žmogaus teisių konvencijos straipsnyje, teisėje į privatų ir šeimos gyvenimą, nurodyta, kad apeliacinio skundo sistema privalo būti veiksminga.
 
Aukščiausiasis teismas nusprendė, kad vyrų deportavimas prieš jiems sutekiant teisę apeliuoti sprendimą pažeidė jų teises ir gali labai susilpninti bylą.
 
 
  

Žymos: Žmogaus teisės, Imigrantai, Aukščiausiasis teismas, Deportacija, Theresa May

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Močiutė skrybėlių parduotuvėje nusižiūri ypač prašmatnų modelį. „Su ja jūs iš karto atjaunėjote 20 metų“, – giria pardavėja.
Anūkas močiutei:
– Tada jos nepirk. Neteksi pensijos.