Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   BBC   |   2018-02-06

Už patekimą į JK – apvali sumelė

  
Už patekimą į JK – apvali sumelė
© Twitter/NCA nuotr.
Sulaikymo operacija – viena iš didžiausių šalies istorijoje.
Neteisėtą svetimšalių gabenimą į JK orgaizavusi grupuotė nešvarius pinigus legalizuodavo Anglijoje įkūrę verslus

Didžiulės Jungtinės Karalystės pareigūnų pajėgos baigė tarptautinę operaciją, kurios metu demaskuota nusikalstamu būdu į šalį nelegalius imigrantus gabenusi grupuotė.

Kaip paskelbė JK Nacionalinė nusikalstamumo agentūra (NCA), operacijoje dalyvavo net 350 pareigūnų, jie atliko reidus Middlesbrough’e, Hartlepool’e, Stockton’e, Newcastle, Hastings’e ir Londone.
Iš viso patikrinta daugybė gyvenamųjų vietų, suimtas 21 asmuo. Manoma, kad juos sieja ryšiai su ta pačia nusikalstama grupuote, kuri vertėsi nelegaliu imigrantų gabenimu į JK teritoriją.
 
Pirminiais duomenimis, nelegalai į šalį patekdavo pasislėpę sunkvežimiuose, kurie iš žemyninės Europos į JK patekdavo keltais iš Prancūzijos.
 
Kiekvienam migrantui tokia kelionė kainuodavo net iki 10 tūkst. svarų sterlingų. Daugiausiai tai buvo Irake gyvenantys kurdų tautos vyrai, nors išsiaiškinta atvejų, kai atvyko visos šeimos. Spėjama, jog tokiu būdu į šalį įvažiavo šimtai žmonių.
 
Neteisėtą svetimšalių gabenimą į JK orgaizavusi grupuotė nešvarius pinigus legalizuodavo Anglijoje įkūrę verslus, tokius kaip savitarnos automobilių plovyklos.
 
„Tikime, kad identifikavome ir sutrikdėme didžiulį tinklą, kuris organizavo nelegalių imigrantų patekimą į JK ir planavo tęsti šią veiklą“, – apibendrino operaciją NCA atstovas Tom’as Dowdall’as.
 
Tyrimas užtruko metus, per šį laiką bendradarbiauta su kolegomis iš Belgijos, Olandijos bei Prancūzijos.
Įtariamųjų tautybės neatskleidžiamos, užsimenama, kad jais laikomi ir sunkvežimių vairuotojai, su kurių žinia į krovinių priekabas patekdavo nelegalūs migrantai.
 
  

Žymos: Nelegalūs imigrantai, žmonių kontrabanda

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Moteris, nusėta mėlynėmis, ateina pas šeimos gydytoją ir pasakoja, kad ją sumušė vyras. Gydytojas stebisi: „Aš maniau, kad jis išvykęs“. Moteris: „Aš irgi maniau“.