Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com, Alfa.lt   |   2018-12-15

3 labiausiai stebinantys mitai apie sniegą

  
3 labiausiai stebinantys mitai apie sniegą
© Pixabay.com

Artėjant gražiausioms metų šventėms, daugelis mūsų svajoja apie baltas Kalėdas. Kaip gražu būtų pas artimuosius vykti švelniai krentant snaigėms arba prie šventinių pietų stalo susėsti už lango spindint sniegui. Skamba tiesiog nuostabiai, tiesa?

Tačiau šį visų laukiamą reiškinį gaubia nemažai mitų, apie kuriuos sužinojome dar vaikystėje. Galbūt pats metas būtų juos paneigti?
Mitas: nėra dviejų vienodų snaigių
 
Tai, kad iš dangaus pabyra skirtingos snaigės, ir mes nerasime dviejų vienodų, yra didžiausias mitas. Dar 1988-aisiais mokslininkai per Viskonsino valstijoje siautusią audrą aptiko ne vieną porą vienodų snaigių.
 
Be to, vėliau mokslininkai išsiaiškino, kad snaigės gali būti 35 formų, rašoma Thefactsite.com.
 
Mitas: sniegas yra baltas
 
Antras didžiausias sniegą supantis mitas yra susijęs su jo spalva. Daugelis mano, kad sniegas yra baltas, nors iš tiesų jis yra bespalvis. Sniegas sudarytas iš ledo kristalėlių, kurie yra permatomi. Tai reiškia, kad šviesa pro tuos kristalėlius ne skverbiasi, o ją atspindi.
 
Šviesai skverbiantis į snaigę, ji yra atspindima nuo nelygaus snaigės paviršiaus. Po to atspindėta šviesa pasiekia mūsų akis, o smegenys apdoroja, kad sniegas yra baltas. Štai kodėl iš arti ar padidinta snaigė atrodo permatoma, o realybėje ji atrodo balta.
Mitas: sniegas visada būna baltas
 
Būna, kad sniegą mes kartais matome visai ne baltą. Gamtoje, be geltonos spalvos sniego, apie kurį taip pat žinome nemažai baisių faktų, būna natūraliai raudonos ar mėlynos spalvos sniego.
 
Mėlynas sniegas gali atrodyti tada, kai pusnys yra gilesnės, kadangi papildomo sniego sluoksniai sukuria šviesos filtrus, kurie sugeria raudoną šviesą ir atspindi mėlyną.
 
Taip pat sniegas kartais gali pasirodyti raudonas. Ypač dažnai tokį reginį galima išvysti kalnuotose vietovėse ar poliarinių regionų pakrantėse. Taip nutinka dėl gėlame vandenyje esančių dumblių, turinčių raudono pigmento.
 
ŠALTINIS: alfa.lt
  

Žymos: Sniegas, Orai, Snaigės

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Kalbasi du bičiuliai:
– Ką darytum, jei dykumoje sutiktum nuodingą gyvatę?
– Aš ją nušaučiau.
– O jei neturėtum šautuvo?
– Aš ją nudurčiau.
– O jei neturėtum peilio?
– Klausyk, kieno tu pusėje: mano ar gyvatės?