Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   dailymail.co.uk   |   2015-06-16

Atskleista, kur Anglijoje smogs tornadai

  
Atskleista, kur Anglijoje smogs tornadai
© Flickr nuotr.
2005-ųjų tornado Birminghame žala - 40 milijonų svarų.
Angliją greitai per metus nusiaubs vidutiniškai 34 tornadai.

Mokslininkai nustatė, kad Britanijoje, nei bet kurioje kitoje šalyje, yra kur kas daugiau palankių tornadui vietovių. Dailymail. co.uk duomenimis tikimybė, kad tornadas nusiaubs Londoną tėra vos 6 proc., tačiau Bristolyje ir Birminhame tokia galimybė kur kas didesnė.

„Vietovė tarp Londono ir Berkshiro yra viena pavojingiausių Jungtinės Karalystės vietų, nes ji dažniausiai nukenčia nuo įvairiausių gamtos išdaigų,“ - sakė mokslininkų komanda iš Mančesterio universiteto. Šie mokslininkai pirmą kartą per 20 metų sukūrė Britanijos tornadų žemėlapį.
Mokslininkai teigė, kad Angliją greitai per metus nusiaubs vidutiniškai 34 tornadai.
 
Šiam skaičiui nustatyti buvo naudojama vadinamoji Fujita skalė. Mančesterio universiteto gamtos mokslų dėstytoja Kelsey Mulde, lygindama šią skalę su vėjo gūsiais bei audromis Britanijoje nustatė, kad šalyje sulaukti stiprių tornadų yra didelė tikimybė. Mokslininkė pabrėžė, kad ji kalba apie kur kas stipresnius tornadus nei 2005-aisiais nusiaubusįjį Birminhamą.
 
Tada tornadas padarė 40 milijonų svarų žalą: išvartė medžius, nunešė namų stogus, sukėlė didelių nepatogumų gyventojams.
 
Išanalizavęs sausumos tornadų duomenis 1980 – 2012 metais, žurnalas „Monthly Weather Review”, nustatė, kad kitas tornadas smogs į vakarus ir pietvakarius nuo Londono. Tačiau pačioje Britanijos širdyje – Londone, tikimybė per metus patirti tornnadą tėra 6 proc. Mokslininkai ramina: tokie įvykai pasikartoja
kartą per 17 metų.
 
Kita pavojinga Didžiosios Britanijos vieta, turinti 5 proc. tornado tikimybę, yra plotas tarp Bristolio ir
Birminhamo. Tornadų pikų laikotarpiu - gegužės-lapkričio mėnesiais yra net 78 proc. tikimybė, kad tornadu vadinamas vėjo sūkūrys neaplenks būtent šios teritorijos.
 
Mokslininkė iš Amerikos, K. Mulde teigia, kad Jungtinėje Karalystėje tornadui laidžia susiformuoti būtent nedidelės audros sukeltos staigių oro temperatūros šuolių. „Tai yra viena pagrindinių priežasčių, kodėl
Anglijoje tornadai yra silpnesni nei JAV. Tačiau kodėl būtent tokios audros formuoja tornadus dar nėra aišku,“ – komentavo situaciją mokslininkė.
 
  

Žymos: Tornadas, Orai Anglijoje

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Sloguoju… Dabar net nežinau, kurios kojinės švarios...