Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2017-06-19

Karščiausias birželis per dešimtmečius - kaip apsisaugoti?

  
Karščiausias birželis per dešimtmečius - kaip apsisaugoti?
© Flickr nuotr.
Žmonės ieško būdų atsigaivinti.
Londono gyventojams patariama vengti centrinės metro linijos, nes joje – karščiausia.

Po neįtikėtinai karšto savaitgalio, saulė nenustoja svilinti Jungtinės Karalystės gyventojų. Didžiosios Britanijos meteorologai praneša, kad šis birželis – karščiausias nuo 1976-ųjų.

Ypač stripri karščio banga verčia prakaituoti Londono gyventojus – čia termometrų stulpeliai šiandien gali kilti net iki 33 laipsnių. Panašūs orai prognozuojami ir kelioms ateinančioms dienoms, bet antradienį karščio nuvargintus gyventojus atgaivins lietus ir lengva audra Velse ir Pietų Anglijoje. Trečiadienį žadėta audra pasitrauks į Škotiją.
Meteorologai įspėja, kad toks karštis gali būti pavojingas sveikatai. Didžiausioje rizikoje yra vaikai, ligoti ir senyvo amžiaus žmonės. Svarbu žinoti, kaip apsisaugoti nuo karščio pavojų ir kaip padėti kitiems.
 
Londono gyventojams patariama vengti centrinės metro linijos, nes joje – karščiausia.
 
Linijos, kurios keliauja virš žemės, yra vėsiausios. Geltonoji Circle linija – tikra atgaiva keliautojams. Jei negalite išvengti kelionės įkaitusiu Londono metro, pasirūpinkite, kad po ranka visuomet turėtumėte vandens.
 
Kaitri saulė gali ne tik išvarginti, bet ir stipriai nudeginti. Net jei saulę dengia debesys – neapsigaukite. Nudegimai tokiu oru pasitaiko dažnai, o nuo jų apsisaugoti ypač paprasta. Užtenka pasirūpinti saugiu kremu nuo saulės. Rinkintės kremą, kurio apsaugos stiprumas yra kuo didesnis – 15 SPF tokiame karštyje gali nepadėti.
 
Venkite kavos, arbatos ir alkoholinių gėrimų. Nors tokiame karštyje neabejotinai norisi atsigaivinti, bet šie gėrimai dehidratuoja labiau nei atgaivina. Specialistai rekomenduoja išgerti mažiausiai du litrus vandens per dieną.
 
Kol karštis neapleidžia Jungtinės Karalystės, meteorologai primena, kad svarbu pasirūpinti ne tik savimi, bet ir artimaisiais. Žadama, kad karščio banga atsitrauks darbo savaitės pabaigoje.
 
 
 
 
 
  

Žymos: Vasara, Karščiai, Karščio banga, Orai Londone

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

– Esu įsitikinusi, – tarė kandidatui į deputatus jo žmona, – kad už tave balsuos visi dori žmonės.
– Menka paguoda: reikia, kad balsuotų dauguma...