Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

theguardian.com, Tiesa.com   |   2019-02-27

Londone nebesaugu ir kvėpuoti: užterštumo žemėlapis parodė kvėpavimui pavojingos oro kokybės rodmenis beveik 2,000 Jungtinės Karalystės gyvenviečių

  
Londone nebesaugu ir kvėpuoti: užterštumo žemėlapis parodė kvėpavimui pavojingos oro kokybės rodmenis beveik 2,000 Jungtinės Karalystės gyvenviečių
© pixabay.com

Londonas, Leedsas, Doncasteris ir Maidstonas karaliauja sąrašo viršuje. Pasak viešojoje erdvėje pasirodžiusio žemėlapio, oro kokybė beveik 2,000 Jungtinės Karalystės gyvenviečių - itin prasta ir viršija saugumo normų ribas.

2017 metais blogiausia Oro kokybė atkreipiant dėmesį į užterštumą azoto dioksidu buvo Kensingtone bei Chelsea, neatsiliko ir Leedsas bei Doncasteris.
 
Azoto dioksidas (NO2) - toksiškos dujos. Jos yra pramoninis junginys, turi aštrų kvapą, panašų į prakaito bei rausvai rudą spalvą. Tai - vienas pavojingiausių Oro taršalų, erzinančių plaučius ir galinčių sukelti kvėpavimo sutrikimus.
 
 
Antradienį Londono meras paskelbė įvedantis aukšto užterštumo lygio įspėjimą sostinėje, sakoma, kad oro kokybei įtakos turėjo neįprastai šiltas vasaris, eismo bei pramoninė tarša. Tokia situacija itin pavojinga jauniems vaikams, kurių plaučiai tebesivysto, gali įtakoti net jų smegenų vystymąsi.
 
Neseniai paskelbti tyrimai rodo, kad įtakos tokia oro tarša turi ir širdies ligoms, demencijai bei persileidimams.
 
 
Vyksta atnaujintas tyrimas dėl Ella Kissi-Debrah, devynerių metų mergaitės iš pietų Londono mirties, norint išsiaiškinti, ar nuo astmos sukeltų traukulių mirusios mažylės būklė nebuvo sukelta oro užterštumo sostinėje.
  

Žymos: Londonas, Oras, Pavojus, Užterštumas

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Darbuotojai skambina direktoriui:
– Gerbiamas direktoriau, visų darbuotojų vardu norime pasveikinti jus Kovo 8-osios proga!
– Bet aš juk ne moteris?!
– Mes žinome, kad ne moteris, bet kalė kaip reta!