Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   BBC inf.   |   2017-07-24

Šalies laukia labai audringa žiema

  
Šalies laukia labai audringa žiema
© Wikipedia nuotr.
Didelė tikimybė, kad žiemos sezono metu JK iškris rekordiškai daug kritulių
Dėl stiprių liūčių iškils potvynių grėsmė

Jungtinės Karalystės mokslininkai tvirtina, kad ateinanti žiema šalyje pasižymės audrų bei potvynių gausa, o jų padariniai bus itin pavojingi.

JK meteorologų studijų rezultatai nustebino net juos pačius – manoma, kad 2017-2018 metų žiema bus beprecendentė dėl liūčių, o rizika – didžiulė ir neišmatuojamo lygio. Tokias išvadas sinoptikai padarė išanalizavę pastarųjų 36 metų klimatines sąlygas Anglijoje ir Velse.
Dėl stiprių liūčių iškils potvynių grėsmė, jų tikimybė didžiausia bus prie vidaus vandens telkinių. Palyginimui pateiktas 2013-2014 metų žiemos periodas, kai dėl didžiulio kritulių kiekio pakilęs vandens lygis pietryčių ir vidurio Anglijoje sukėlė povtynius, kurių padariniai šalies gyventojams padarė milijardą svarų sterlingų nuostolį.
 
O pagal kelių dešimtmečių JK orų analizės rezultatus sukurtas klimato modelis rodo, kad ateinanti žiema atneš dar daugiau kritulių nei prieš 4 metus.
 
Mokslininkai tvirtina, kad tokios prognozės išsipildymo šansai – labai realūs ir dideli.
 
„Ekstremalaus įvykio tikimybė visuose šalies regionuose yra 34 procentai“, – sakė JK meteorologijos tarnybos atstovė, daktarė Vikki Thompson.
Meteorologijoje laikoma, kad 30 proc. viršijanti prognozė yra itin reali. Todėl gali būti, kad kritulių kiekis ateinančią žiemą bus rekordiškai didelis per laiką, kurį šis rodiklis fiksuojamas.
 
Specialistai teigia, kad be kitų priežasčių tokiems reiškiniams įtakos turi ir klimato atšilimas.
 
  

Žymos: Orai Anglijoje, Žiema,, Liūtys, klimatas

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

– Siaubas, kaip karšta jūsų kontoroje! Gal atidarykite ką nors...
– Gera mintis! Alaus ar konjako?