Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

2012-02-09

Šį savaitgalį bus gerokai šilčiau nei praėjusį

  
Šį savaitgalį bus gerokai šilčiau nei praėjusį

Pirmas vasario dešimtadienis priartėjo prie pabaigos. Buvo jis neįprastas, nes orai staigiai keitėsi. Vasario pradžioje diena iš dienos temperatūra sparčiai krito, keletą dienų mūsų šalies gyventojus kankino speigas. Ypač šalta buvo praėjusį savaitgalį, kai kuriuose rajonuose minimali temperatūra naktimis nukrisdavo iki 30-31 laipsnio šalčio, o vidutinė temperatūra buvo gerokai žemesnė už tų dienų vidutinę daugiametę, pranešė Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba.

Vilniuje paros vidutinė temperatūra buvo 18-19 laipsnių žemesnė už standartinę klimato normą, o naktimis atšaldavo iki 27-29 laipsnių šalčio. Vasaris – speigo, sniego ir pūgų mėnuo, dažniausiai tik mėnesio pabaigoje jaučiamas pavasario artėjimas.
Sostinėje ne vieną kartą temperatūra nukrisdavo žemiau 30 laipsnių šalčio. Šalčiausia naktis, pradedant nuo 1881 metų, buvo užregistruota 1956-ųjų vasario 1 d. – 35,8 laipsniai šalčio. Labai šaltas pirmas vasario dešimtadienis užfiksuotas ir 1929 metais, kai penkias naktis iš eilės Vilniuje laikėsi 31-35 laipsnių speigas.
 
Ši savaitė buvo jau gerokai šiltesnė negu praėjusi. Galingo Sibiro anticiklono įtaka susilpnėjo. Labai šalto oro židinys, o kartu su juo ir speigas, iš mūsų krašto pagaliau pasitraukė. Su pietryčių vėju į Lietuvą atslinko šiltesnis ir drėgnesnis oras.
 
Temperatūra greitai kilo, tačiau paros vidutinė temperatūra iki šiol vis dar nepasiekė klimato normos, liko 5-6 laipsniais žemesnė už ją. Pastaruoju metu mūsų šalyje nusistovėjo dar gana šalti žiemiški orai. Kai kur pasnigo, šiek tiek padidėjo sniego dangos storis. Daugelyje rajonų jis pasiekė 9-15 cm, truputį daugiau prisnigo Vilniaus ir Varėnos rajonuose, čia sniego storis 17–19 cm.
 
Penktadienio naktį bus nepastoviai debesuota. Nesnigs. Vėjas šiaurės rytų, šiaurės, 3–8 m/s. Žemiausia temperatūra 17–22, pajūryje 13–15 laipsnių šalčio. Penktadienio dieną nepastoviai debesuota. Nesnigs. Vėjas silpnas. Aukščiausia temperatūra 9–14 laipsnių šalčio.
Šeštadienį be didelio sniego. Vėjas silpnas. Temperatūra naktį 15–20, vietomis iki 24, pajūryje 11–13 laipsnių šalčio, dieną 9–14, pajūryje 6–8 laipsniai šalčio.
 
Sekmadienio naktį kai kur truputį pasnigs, dieną daug kur snigs. Vėjas pietvakarių, vakarų, 6–11 m/s. Temperatūra naktį 18–23, vakariniuose rajonuose vietomis 11–13, pajūryje 7–9 laipsniai šalčio, dieną 7–12, vietomis 2–4 laipsniai šalčio.
 
 
 
  

Žymos: Šaltis, Orų prognozė

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Londone atlikta apklausa, kaip sostinės gyventojai norėtų būti vadinami: britais ar anglais. Rezultatai nustebino: 43 proc. respondentų atsakė, kad norėtų būti vadinami lenkais.
*****